Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Podsumowanie 1/4 finału

Puchar CEV: Podsumowanie 1/4 finału

fot. archiwum

Rozgrywki europejskiego pucharu CEV weszły w decydującą fazę. Za nami pierwsze spotkania ¼ finału. Występujące w nich dwie polskie drużyny  odniosły porażki na wyjeździe, w pozostałych dwóch spotkaniach triumfowali faworyci.

Tak naprawdę w greckim pojedynku E.A. Patron z Iraklisem Saloniki trudno było doszukiwać się faworyta. Obie ekipy spisują się bardzo dobrze w rodzimej lidze i zajmują sąsiadujące miejsca w tabeli. Drużyna Patron jest wiceliderem, natomiast Iraklis zajmuje miejsce niżej tracąc do rywali trzy oczka. W spotkaniu pucharowym ekipa z Patron również miała przewagę nad siatkarzami z Iraklisu. Przełożyło się to na wynik. Tylko w trzeciej partii zespół z Salonik był w stanie przeciwstawić się rywalom. W ostatniej czwartej odsłonie pewne zwycięstwo odnieśli już gospodarze.

Dużo bardziej zacięte było spotkanie we Francji, gdzie Tourcoing Lille Métropole podejmował włoską drużynę Bre Banca Lannutti Cuneo. Tutaj od początku w roli faworytów wymieniani byli Włosi – i nie zawiedli. Choć, tak naprawdę wynik spotkania mógł być zgoła inny. Każda z partii tego meczu była niezwykle wyrównana i nie kończyła się większą niż przymusową dwupunktową przewagą. Jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachowywali goście i to oni cieszyli się ze zwycięstwa i dobrego wyniku przed rewanżem.

Obie polskie ekipy rozegrały spotkania wyjazdowe i odniosły porażki. W najlepszej sytuacji jest jeszcze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która z Izmiru wywiozła dwa sety, co przy rewanżu w Polsce, może znacznie pomóc podopiecznym Krzysztofa Stelmacha. Niestety, w Odincovie AZS Częstochowa w żaden sposób nie był w stanie zagrozić Iskrze i w spotkaniu rozgrywanym pod Jasną Górą 2. lutego siatkarzom Grzegorza Wagnera będzie niezwykle trudno o awans do półfinałów. W Częstochowie nie raz jednak udowodniono, że wszystko jest możliwe. Więc na spotkania rewanżowe obu naszych ekip czekamy z niecierpliwością.Więcej o meczach polskich zespołów w pucharze CEV można przeczytać w:
Puchar CEV: W Izmirze bez happy endu
Puchar CEV: Nieudana wyprawa akademików do Odincova

Zobacz również:
Wyniki 1/4 finału pucharu CEV

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved