Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Muszynianka zagra w Bydgoszczy

PlusLiga Kobiet: Muszynianka zagra w Bydgoszczy

fot. archiwum

Już jutro w PlusLidze Kobiet dojdzie do ciekawego pojedynku, w którym zmierzą się ekipy Centrostalu Bydgoszcz i Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna. Dla której z tych drużyn 13. kolejka okaże się szczęśliwa?

Mistrzynie Polski w ostatniej ligowej kolejce bez większych problemów uporały się z Budowlanymi Łódź. Jednak w środę rozegrały zaległe spotkanie w Bielsku-Białej z tamtejszym Aluprofem. W meczu „na szczycie" lepsze okazały się gospodynie, które zwyciężyły 3:1 i to one uzyskały samodzielne prowadzenie w PlusLidze Kobiet, zaś podopieczne Bogdana Serwińskiego muszą zadowolić się drugą lokatą. Aby nie tracić kolejnych „oczek" do BKS-u, muszą wygrywać w kolejnych spotkaniach, a więc także w konfrontacji z Centrostalem. Jednak sam Bogdan Serwiński podkreśla, że w najbliższych pojedynkach ligowych jego podopiecznym nie będzie łatwo, ponieważ obecnie wszystko podporządkowane jest dwumeczowi w Lidze Mistrzyń z Volley Bergamo.

Mistrzynie Polski już raz w tym sezonie mierzyły się z podopiecznymi Piotra Makowskiego . W trzeciej kolejce Muszynianka 3:0 ograła zespół z Bydgoszczy i w sobotnim meczu również będzie faworytem, ale czy faworyt zwycięży?

Podopieczne Piotra Makowskiego zapewne tanio skóry nie sprzedadzą i będą chciały urwać jakieś punkty ekipie z Muszyny, tym bardziej, że w ostatnich kolejkach straciły dwa punkty w konfrontacji z AZS-em Białystok i nie ugrały nawet seta w spotkaniu ze Stalą Mielec. Mimo, że Centrostal z dorobkiem 17 punktów plasuje się na piątym miejscu, to nad znajdującym się na dziewiątej pozycji zespołem z Białegostoku ma tylko cztery „oczka" przewagi. W związku z tym każdy punkt zdobyty w meczu przeciwko podopiecznym Bogdana Serwińskiego może być w końcowym rozrachunku na wagę złota, tym bardziej, że w kolejnych meczach zespół znad Brdy zagra z Aluprofem Bielsko-Biała, Budowlanymi Łódź, czy MMKS-em Dąbrowa Górnicza, a więc z rywalami z „górnej półki". Poza tym warto dodać, iż w spotkaniu przeciwko mistrzyniom Polski nie zagrają kontuzjowane Kinga Zielińska oraz Dominika Kuczyńska.Czy Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zainkasuje kolejne, pewne trzy punkty? A może to bydgoski Centrostal pokusi się o zwycięstwo nad podopiecznymi Bogdana Serwińskiego? Wszystko będzie jasne już jutro.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved