Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Morza Bałtyk przerwali treningi

Siatkarze Morza Bałtyk przerwali treningi

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk od początku tygodnia bojkotują treningi - nie pojawili się na zajęciach w poniedziałek i wtorek. Do siedziby klubu dostarczyli pisma, w których informują, że z uwagi na brak finansów niezbędnych do utrzymania w Szczecinie wyjeżdżają do rodzin.

Desperacki krok siatkarzy jest odpowiedzią na trzymiesięczne zaległości w wypłacie stypendiów. Sytuacja finansowa Morza Bałtyk jest fatalna. W grudniu wygasły umowy z większością sponsorów, a zaległości grubo przekroczyły już 100 tys. złotych. Działacze klubowi liczą, że sytuacja unormuje się po podpisaniu nowych umów sponsorskich i po uzyskaniu corocznego wsparcia z puli promocyjnej Szczecina. Negocjacje o wysokości dotacji i harmonogramie wypłat ciągną się w Urzędzie Miejskim od kilkunastu dni, ale umowa wciąż nie została podpisana.

Ostatnie wyniki dawały nadzieję, że możemy walczyć o 8 pozycję w tabeli. W obecnej sytuacji trudno jednak o optymizm i raczej nie unikniemy baraży o utrzymanie. To nie są doświadczeni zawodnicy, którzy mogą pozwolić sobie na przerwę w treningach. Ten zespół, aby grać dobrze musi być w normalnym cyklu treningowych – uważa trener Zdzisław Gogol.

Szkoleniowiec przyznaje jednak, że rozumie desperację zawodników, którzy na treningi nierzadko przychodzili… głodni i czekali tylko na zagwarantowany przez klub obiad. Już w ubiegłym tygodniu zespół nosił się z zamiarem bojkotu wyjazdu na mecz ligowy do Suwałk, ale pojedynek ostatecznie doszedł do skutku.W najbliższych dniach zaplanowano dwa kolejne ligowe spotkania – w sobotę w Spale z SMS, a we wtorek w Kielcach z Fartem. Koszty tego kilkudniowego wyjazdu klub oszacował na blisko 11 tysięcy złotych. – Mam nadzieje, że dzięki sponsorom znajdziemy w tym tygodniu pieniądze nie tylko na ten wyjazd, ale także spłatę części zaległości wobec zawodników i trenera – mówi kierownik klubu Janusz Kamiński.

źródło: kurier.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved