Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: W Izmirze horror bez happy endu

Puchar CEV: W Izmirze horror bez happy endu

O sporym pechu mogą mówić siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY. W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV podopieczni Krzysztofa Stelmacha przegrywali w setach 0:2, zdołali się jednak podnieść doprowadzając do tie-breaka, w którym powadzili przez większość seta. Ale to nie wystarczyło by wywieźć z Izmiru zwycięstwo.

– Jedziemy tam po zwycięstwo, ale jeśli nie uda się tego osiągnąć, to chcemy wygrać przynajmniej dwa sety – zapowiadał przed meczem prezes Kazimierz Pietrzyk i nie pomylił się w swoich prognozach.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla byli o krok od zwycięstwa przegrywając tie-break na przewagi. Pierwsza partia od początku była pod kontrolą tureckiej drużyny. W pewnym momencie do remisu 18:18 skutecznym atakiem doprowadził Jakub Jarosz. Jak się okazało był to tylko krótki zryw i nie uchronił podopiecznych Krzysztofa Stelmacha od utraty tej partii. – Większy sprawdzian przyjdzie teraz – trafimy na drużynę, która wygrała też dwie rundy i na pewno nie będzie słaba – prognozował przed spotkaniem Dominik Witczak.

Przebieg kolejnej partii był dużo bardziej zacięty ale i zmienny. Raz przewagę mieli gospodarze (4:1) by pochwali oddać ją dobrze grającym kędzierzynianom. Do końca set był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną gospodarzy 29:27.

Trzecia i czwarta padła łupem zawodników ZAKSY. Duża w tym zasługa silnych ataków Terence’a Martina.

Przez większą część partii ostatniej prowadzili podopieczni Krzysztofa Stelmacha (8:6, 12:10), jednak w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze a cały mecz atakiem zakończy najskutecznieszy zawodnik na boisku – Paul Duerden.

Arkas Izmir – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(25:20, 29:27, 22:25, 23:25, 18:16)

Arkas: Koc, Meszaros, Duerden, Oner, Gok, De Lafuente, Sahin (libero) oraz Tocoglu, Subasi, Kandemir i Cin
ZAKSA: Masny, Ruciak, Sammelvuo, Gladyr, Szczerbaniuk, Jarosz, Mierzejewski (libero) oraz Witczak, Pilarz i Martin