Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A: Porażka zespołu Gromadowskiego w zaległym meczu

PRO A: Porażka zespołu Gromadowskiego w zaległym meczu

fot. archiwum

Niewiele pomogła znakomita skuteczność Marcela Gromadowskiego w zaległym meczu 11. kolejki francuskiej PRO A. Paris Volley nie sprostało Beauvais Oise, przegrywając 1:3. Polak ponownie był wyróżniającym się zawodnikiem swojej ekipy

Wciąż nie najlepiej spisują się siatkarze Paris Volley. Tym razem, w zaległym meczu 11. kolejki, Marcel Gromadowski i koledzy ulegli Beauvais Oise.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia paryżan, którzy po ataku Marcela Gromadowskiego prowadzili już 12:6. Przeciwnicy jednak cierpliwie odrabiali straty, by po ataku Pavela Bartika zbliżyli się na jeden punkt (21:22). W końcówce jednak to paryżanie zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 27:25.

W kolejnych partiach ciężar ataku ponownie spoczywał na barkach polskiego atakującego. Gromadowski zdobył w meczu łącznie aż 29 punktów. Nie otrzymał jednak wsparcia od kolegów z drużyny. Wystarczy powiedzieć, że kolejny zawodnik, Todor Skrimov, zapisał na swoim koncie 13 punktów. Polski atakujący znalazł jednak godnego przeciwnika po drugiej stronie siatki. Pavel Bartik zdobył dla swojej drużyny aż 33 punkty. Słowak miał jednak nieznacznie większe wsparcie ze strony kolegów i to jego drużyna cieszyła się z wygranej.Mecz pomiędzy Beauvais Oise a Paris Volley był konfrontacją dwóch drużyn o podobnym stylu gry. Zarówno w jednej, jak i w drugiej ekipie ciężar ataku spoczywa na barkach jednego zawodnika. Dziś więcej pracy miał Bartik, który otrzymał w ataku aż 55 piłek, czyli niemal połowę (114 łącznie). 33 z nich zamienił na zdobycz punktową. Marcel Gromadowski atakował 38 razy (na 113 łącznie w całej drużynie), z czego 23 akcje zakończyły się zdobyciem punktu (1 raz został zablokowany, 3 razy pomylił się). Aż 4 razy polski atakujący zapisał na swoim koncie punktowe zagrywki, jednocześnie popełniając 5 błędów. Dwukrotnie zatrzymał ataki przeciwników punktowym blokiem.

Kibiców paryskiej ekipy bez wątpienia może niepokoić forma mistrzów Francji. Niemoc w meczach ligowych trwa niemal od początku grudnia (w tym czasie Paris wygrało tylko jeden mecz zNarbonne Volley). Niewiele lepiej wiodło się drużynie Gromadowskiego w Lidze Mistrzów. O ile na początku sezonu sposób gry polskiego atakującego mógł być zaskoczeniem, o tyle teraz jest bardzo dobrze znany przeciwnikom. Gromadowski, jako jedyny w swojej drużynie osiąga skuteczność powyżej 50%. Jego koledzy, pomimo iż dostają znacznie mniej piłek, popisują się jeszcze niższa skutecznością. Z taką grą będzie im niezwykle trudno obronić złoty medal.
Po porażce z Beauvais Oise paryżanie, z dorobkiem 26 punktów, zajmują 10. miejsce. Jeśli nie poprawią swojej pozycji, nie zagrają nawet w rundzie play-off.

Paris Volley – Beauvais Oise 1:3
(27:25, 22:25, 21:25, 22:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved