Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: Daniel Castellani najlepszym trenerem w Polsce

Plebiscyt 2009: Daniel Castellani najlepszym trenerem w Polsce

fot. archiwum

Daniel Castellani trzeci raz z rzędu został wybrany w naszym Plebiscycie siatkarskim trenerem roku pracującym w Polsce. Argentyńczyk pozostałym kandydatom w tej kategorii nie dał żadnych szans, zgarniając niemal ¾ głosów.

NAJLEPSZY TRENER W POLSCE 2009 ROKU

1. Daniel Castellani – 70,3%Na przełomie wieków mogło się wydawać, że najbardziej rozpoznawalnym produktem z Ameryki Południowej są telenowele pochodzące z Argentyny, z wielką namiętnością emitowane przez polskie stacje telewizyjne. Tymczasem, od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się pochodzący z tego kraju Daniel Castellani, który w styczniu ubiegłego roku na ławce trenerskiej, męskiej reprezentacji Polski zastąpił swojego rodaka Raula Lozano. Castellani nad Wisłą pojawił się latem 2006 roku. Obejmując posadę trenera bełchatowskiej Skry był znany z sukcesów jakie osiągał z drużynami na kontynencie południowoamerykańskim. Szybko przekonał do swojej pracy nie tylko siatkarzy, ale miejscowych działaczy i kibiców. Na krajowym podwórku zdobył wszystko, co było do zdobycia. Trzykrotnie sięgał po mistrzowski tytuł i dwukrotnie świętował zdobycie Pucharu Polski. Na europejskich salonach przed dwoma laty bełchatowianie pod wodzą Argentyńczyka stanęli na najniższym podium w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po tym, jak wiadomym stało się, że Polski Związek Piłki Siatkowej nie podpisze nowej umowy z Raulem Lozano, Castellani od razu stał się najpoważniejszym kandydatem na stanowisko trenera naszej kadry. W styczniu oficjalnie go powołano. Ogromnym kredytem zaufania obdarzyli go polscy kibice i… Argentyńczyk nie zwiódł. Pomimo problemów zdrowotnych trzech filarów reprezentacji, zaledwie po dziewięciu miesiącach pracy, przywiózł z Turcji złoty medal mistrzostw Europy. Gdyby żył jeszcze Zdzisław Ambroziak pewnie na telewizyjnej antenie można by było usłyszeć… „Gdyby nie było Castellaniego, należałoby go wymyślić". Daniel Castellani został zwycięzcą w naszym Plebiscycie na najlepszego trenera trzeci raz z  rzędu, ale po raz pierwszy z tak ogromną przewagą. W kategorii na najlepszego trenera w Polsce w 2007r. zdobył 26%, w 2008r. – ponad 37%.

2. Krzysztof Stelmach – 12,6%

Po tym jak Krzysztof Stelmach zawiesił siatkarskie buty na kołku szybko znalazł zatrudnienie w Kędzierzynie-Koźlu, ale nie jako zawodnik, lecz jako trener. Jego drużyna stała się rewelacją rundy zasadniczej w poprzednim sezonie, plasując się ostatecznie na 4. miejscu. W tegorocznych rozgrywkach apetyty kędzierzyńskiej kibiców są większe. Póki co drużyna prowadzona przez Stelmacha nie zawodzi, zarówno na ligowych, jak i europejskich parkietach. Latem szkoleniowiec ZAKSY pracował wraz z polską reprezentacją jako asystent Daniela Castellaniego.

3. Duet trenerski Jerzy Matlak – Piotr Makowski – 10,9%

Jerzy Matlak jest jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich trenerów. Zdaniem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Matlak okazał się też najpewniejszym kandydatem do objęcia ławki trenerskiej żeńskiej reprezentacji Polski. Jego asystentem w kadrze został szkoleniowiec Centrostalu, Piotr Makowski. Co prawda nasze panie w okresie przygotowawczym spisywały się różnie, ale 3. miejsce na najważniejszej imprezie sezonu – mistrzostwach Europy, należy uznać za duży sukces. Sukces, który zrodził się w cieniu rodzinnej tragedii Jerzego Matlaka, którego na ławce kapitalnie zastąpił Makowski.

Pozostałe miejsca:

4. Radosław Panas – 3,9%
5. Trenerzy polskich par w siatkówce plażowej – 1,4%
6. Bogdan Serwiński – 0,9%

W dniu jutrzejszym przedstawimy wyniki w kategorii "Siatkarskie objawienie 2009 roku"

Zobacz również:
Plebiscyt 2009: Polsat najlepszy wśród działaczy ubiegłego roku
Plebiscyt 2009: Trefl Gdańsk rozczarowaniem roku

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved