Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Gogol: To będzie zupełnie inny mecz

Michał Gogol: To będzie zupełnie inny mecz

fot. archiwum

Siatkarze Domexu Tytan AZS Częstochowa w 1/4 Pucharu CEV zmierzą się z Iskrą Odincovo. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie rywala i, jak podkreśla II trener akademików Michał Mieszko Gogol, będzie wymagał od częstochowian dużego nakładu sił.

Wiadomość, że siatkarze spod Jasnej Góry ponownie zmierzą się w Pucharze CEV z Iskrą Odincovo, przywołała wspomnienia sprzed dwóch sezonów. Akademicy na wyjeździe przegrali 0:3, ale w rewanżu wspięli się na wyżyny i pokonali rywali 3:1. W "złotym secie" triumfowali 15:12 i dzięki temu awansowali wtedy do 1/4 finału rozgrywek. Był to niewątpliwie duży sukces AZS-u, ale trener Gogol mocno podkreśla, że obecnie oba zespoły dysponują zupełnie innymi składami.

Prawdopodobnie tylko Denis Kalinin pamiętający dwumecz sprzed dwóch lat wyjdzie w podstawowym składzie, reszta będzie zupełnie inna – powiedział Michał Mieszko Gogol w rozmowie dla serwisu azsczestochowa.pl. – Największymi gwiazdami Iskry, to bez wątpienia Jochen Schoeps oraz Aleksiej Spiridonow i właśnie na niego zwróciłbym szczególną uwagę. Pamiętam, jak jeszcze niedawno występował na pozycji atakującego, obecnie przekwalifikowany został na przyjmującego i będziemy chcieli to wykorzystać – dodał drugi szkoleniowiec akademików.

Kluczem do dobrej gry AZS-u ma być zagrywka oraz znajomość gry rywala. Trener Gogol przyznał, że zespół jest dobrze przygotowany do występu przeciwko rosyjskiej ekipie. – Wiemy, jak Iskra rozpoczyna każde spotkanie. Od razu zaczynają z wysokiego „C", przez mocną zagrywkę, tak aby odrzucić rywala od siatki. Potem jednak łapią zadyszkę.Częstochowianie liczą, że z trudnego terenu przywiozą zaliczkę, choćby w postaci jednego seta, która pozwoliłaby im na wzmocnienie psychiczne przed rewanżem w hali Polonia.

Więcej w serwisie azsczestochowa.pl

Wypowiedzi zebrał Adrian Heluszka

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved