Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jerzy Mróz: Na tę chwilę nie widzę memoriału w Olsztynie

Jerzy Mróz: Na tę chwilę nie widzę memoriału w Olsztynie

fot. archiwum

Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera niemal na pewno nie odbędzie się w Olsztynie. Jak informuje „Gazeta Wyborcza" wparcie finansowe oferowane przez miasto jest niewystarczające. Według Jerzego Mroza na organizację imprezy potrzeba około miliona złotych.

Poprosiłem o 800 tys. zł, ale wiem, że to nierealne, bo miasto tyle nie ma – poinformował „Gazetę Wyborczą" Jerzy Mróz, prezes Fundacji im. Huberta Wagnera. Miasto jest w stanie zaoferować jedynie 200 tysięcy złotych. – Trzeba sobie zdawać sprawę, że taką reprezentację, jak np. Brazylii, od momentu przylotu do Polski, sami musimy utrzymać – dodał Mróz.

Głównym kandydatem do organizacji tegorocznej edycji memoriału jest Bydgoszcz. – Wszystko jest na dobrej drodze do tego, by przenieść zawody do naszego miasta. Praktycznie do ustalenia zostały już tylko szczegóły – powiedział „Gazecie" Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Trzeba przyznać, że dodatkowym plusem Bydgoszczy jest pojemność „Łuczniczki", która może pomieścić maksymalnie osiem tysięcy widzów. A nawet takiej ilości kibiców można się spodziewać, bo do Polski na tegoroczny memoriał zostali zaproszeni Brazylijczycy, Rosjanie, Amerykanie i Bułgarzy.Jerzy Mróz podkreśla, że jeszcze żadne dokumenty z władzami miasta nie zostały podpisane. Dodał, że teraz wszystko zależy od przedstawicieli Bydgoszczy. – Do tego czasu wszystko jest możliwe – stwierdził prezes Fundacji im. Huberta Wagnera.

Przypomnijmy, że w 2009 roku VII Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera odbył się w łódzkiej hali Atlas Arena. Triumfowała w nim reprezentacja Polski, która w finale pokonała 3:1 kadrę Włoch. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrany został Bartosz Kurek.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved