Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such zaplanował dla Jadaru wewnętrzny sparing

Jan Such zaplanował dla Jadaru wewnętrzny sparing

fot. archiwum

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana 12. kolejka PlusLigi. Jedynie mecz Jadaru Radom z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle został przełożony na 12 lutego. Dlatego Jan Such postanowił, że jego podopieczni zmierzą się z sobą w wewnętrznym sparingu.

Pierwotnie spotkanie pomiędzy Jadarem a ZAKSĄ miało być rozegrane 29 stycznia, jednak później zostało przesunięte o jeden dzień – na sobotę 30 stycznia. Z racji tego, że ZAKSA występuje w Pucharze CEV włodarze klubu zwrócili się o zmianę terminu konfrontacji. Ostatecznie zaplanowano go na 12 lutego.

Jak informuje dziennik „Echo Dnia" trener Jan Such zaplanował, że jego zawodnicy rozegrają między sobą sparing. Jest to podyktowane m.in. przeziębieniem podstawowego atakującego radomian – Roberta Prygla. Głównym celem sparingu będzie sprawdzenie wariantu gry z trzema przyjmującymi na boisku. Takie rozwiązanie kibice dobrze znają zarówno z krajowych, jak i europejskich rozgrywek. Zastosowała je bowiem PGE Skra Bełchatów podczas rekonwalescencji Mariusza Wlazłego i Jakuba Novotnego.

Trener Such chce mieć pewność, że przed meczem z AZS-em Częstochowa w 13. kolejce jego zawodnicy będą przygotowani także na taki wariant gry. – Jeśli zabraknie pierwszego atakującego, będę miał pole manewru – powiedział szkoleniowiec.źródło: Echo Dnia, inf. własna, RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved