Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W Siedlcach generalna próba przed play-off

II liga M: W Siedlcach generalna próba przed play-off

fot. archiwum

Ósemka Siedlce będzie podejmować w ostatnim meczu rundy zasadniczej Czarnych Radom. Obie drużyny mają taki sam bilans punktowy i to spotkanie zdecyduje, który z zespołów zajmie drugie miejsce w tabeli. Ósemka zagra z Czarnymi w I rundzie play-off.

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Ona rozstrzygnie, które drużyny będą walczyć o awans a które o utrzymanie. W chwili obecnej w 3 grupie zapewnione pozycje mają tylko Pekpol Ostrołęka – lider grupy oraz KKS Armat Kozienice, który bez punktu zamyka tabelę.

Ubiegłotygodniowa kolejka zmieniła nieco sytuację niektórych drużyn. Jednak największe znaczenie miała wygrana Ósemki Siedlce 3:1 z Legią Warszawa oraz porażka Czarnych Radom 1:3 z AS-em Białołęka. Te mecze spowodowały, że Ósemka i Czarni mają tę samą liczbę punktów. Lepszy stosunek setowy wypracowali sobie siedlczanie i to oni wskoczyli na drugie miejsce.

Zespół Czarnych nie jest już tak mocny jak w pierwszej rundzie. Ze składu odszedł doświadczony zawodnik – Jakub Bednaruk, co osłabiło drużynę. W drugiej rundzie częściej niż w pierwszej radomianom przytrafiały się porażki. Mimo, to są w pierwszej czwórce.W chwili obecnej nie ma już żadnych wątpliwości, że Ósemka i Czarni będą walczyć ze sobą w pierwszym etapie fazy play-off. Jednak zanim to nastąpi muszą jeszcze stoczyć ostatni pojedynek fazy zasadniczej. To od tego meczu zależeć będzie, gdzie rozgrywane będą dwa pierwsze spotkania i kto znajdzie się w bardziej komfortowej sytuacji grając na swojej hali przy dopingu rzeszy swoich kibiców. Ten najważniejszy dla Ósemki z całej fazy zasadniczej mecz rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę. Godzina spotkania będzie dość nietypowa – 16:00.

Poza świetnym widowiskiem i grą na wysokim poziomie z pewnością na boisku zobaczymy dużo walki. Czarni i Ósemka mając tę samą liczbę punktów mogą sobie pozwolić na tie-break. Jednak obu drużynom bardzo zależy na wygranej, ponieważ tylko zwycięstwo przyniesie oczekiwany skutek. Mecz będzie nie tylko walką o punkty czy prestiż, ale przede wszystkim o drugie miejsce w tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved