Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Tą samą drogą po tytuł

Bogdan Serwiński: Tą samą drogą po tytuł

fot. archiwum

Siatkarki bielskiego Aluprofu zrewanżowały się zespołowi z Muszyny za porażkę w I rundzie sezonu zasadniczego. - To spotkanie nie powinno tak wyglądać - powiedział po spotkaniu na szczycie trener mistrzyń Polski Bogdan Serwiński.

Emocji sporo, ale poziom nie najwyższy.

Bogdan Serwiński:Całkowicie się zgadzam. Emocje były duże, natomiast ta ilość popełnionych błędów przez oba zespoły była bardzo duża i niewątpliwie obniżyła poziom tego spotkania. Nie jest usprawiedliwieniem fakt, że był to mecz na szczycie i jego wynik prawdopodobnie zadecyduje o pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej. W obu zespołach grają doświadczone zawodniczki i tak ten mecz wyglądać nie powinien. Siatkówka to jest jednak gra nieprzewidywalna i dlatego jest taka ciekawa. Powiem szczerze, że nie pamiętam takiej sytuacji, byśmy mieli tak dużą przewagę we wszystkich elementach, a wynik był dla nas niekorzystny. Tak właśnie się stało w pierwszym secie. Mój zespół przegrał tą partię przez własną nadmierną pobudliwość, która spowodowała zbytnią nerwowość w poczynaniach na parkiecie. Później długo uspokajaliśmy swoją grę i gdy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, coś pękło. Żadna siatkarka wchodząca z ławki nie była w stanie poderwać drużyny.

Zagraliście w Bielsku tak jak w Lidze Mistrzyń, na wyjeździe i źle.Tak i nad tym musimy się mocno zastanowić. Podobnie zagraliśmy z Asystelem na wyjeździe. Jeden znakomity set, a kolejny beznadziejny. Również w Odincowie zagraliśmy bardzo nerwowo i źle. To jest bardzo dziwne, że na własnej hali potrafimy zagrać świetne zawody, widać w naszej grze spokój i opanowanie, natomiast na wyjeździe gramy strasznie nerwowo. Nasze siatkarki nie są nowicjuszkami, lecz zawodniczkami o uznanej renomie. Myślę, że to jest sprawa mentalna i musimy sobie z tym poradzić.

Grając tak źle na parkietach rywalek, dobrze by było zająć I miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, aby większą ilość spotkań w play-offach zagrać u siebie. Co będzie łatwiejsze, wywalczenie tego pierwszego miejsca, czy poprawienie w sposób bardzo zdecydowany gry na wyjeździe?

Patrząc na poprzednie sezony, niekoniecznie miejsce po rundzie zasadniczej jest najistotniejsze i decyduje o zdobyciu tytułu mistrza Polski. W poprzednim sezonie nie wygraliśmy rundy zasadniczej. Dwukrotnie przegraliśmy z BKS-em 2:3. Przegraliśmy również z tym zespołem Puchar Polski. Natomiast formę drużyny zbudowaliśmy na finał play-offów. Zdobyliśmy mistrzostwo Polski nie przegrywając w finale ani jednego spotkania. Nie pozostało nam nic innego, jak pójść tą samą drogą również w tym sezonie.

Z Bogdanem Serwińskim rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved