Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Gradowski: Zdobyć chociaż seta w Moskwie

Wojciech Gradowski: Zdobyć chociaż seta w Moskwie

Iskra Odincowo jest rywalem AZS-u Częstochowa w Pucharze CEV. Dwa lata temu siatkarze spod Jasnej Góry grali z rosyjskim klubem, w którym występowali m.in. Giba, Werbov i Abramov. Czy tym razem częstochowski zespół również wyeliminuje Iskrę?

Iskra Odincowo zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze rosyjskiej i to ona jest faworytem w rywalizacji z częstochowianami.  – Rywal jest w wybornej dyspozycji, co potwierdzają wyniki w lidze czy pucharach. Jedziemy tam zagrać dobre spotkanie, spróbować coś ugrać. Pytanie, czy oni nam na to pozwolą – uważa Wojciech Gradowski.

W przeciągu dwóch lat zespoły zmieniły się diametralnie. W Iskrze z podstawowego składu zostało dwóch zawodników, u akademików – Wojciech Gradowski, Piotr Nowakowski i Krzysztof Wierzbowski. Mamy inną drużynę, młodszą, ale może uda nam się powalczyć. Zdobycie w Moskwie choćby seta na pewno wzmocniłoby nas psychicznie – komentuje przyjmujący AZS-u.

Ugranie chociażby jednej partii w Moskwie może być niezwykle trudnym zadaniem. Od razu na myśl przychodzi spotkanie sprzed dwóch lat, w którym to częstochowianie przegrali wyraźnie. Jednak mecz pod Jasną Górą był niepowtarzalny. Akademicy zwyciężyli 3:1 i dzięki wygraniu „złotego seta" awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Czy częstochowianie wiedzą o rywalach już wszystko? – Dzisiaj mieliśmy pierwszą odprawę, ostatnie treningi też były ustawianie pod kątem meczu z Iskrą. O rywalach można powiedzieć tyle, że są bardzo mocni. Ich silną bronią na pewno będzie blok i zagrywka z wyskoku, podobnie atak.

*Z zawodnikiem rozmawiał Tadeusz Iwanicki (Gazeta Wyborcza Częstochowa)

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna