Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W internecie PlusLiga już powiększona, a w rzeczywistości…

W internecie PlusLiga już powiększona, a w rzeczywistości…

fot. archiwum

Od kilku dni pojawiają się w internecie informacje o tym, jakoby powiększenie PlusLigi już się dokonało. - Nie podjęliśmy żadnej wiążącej decyzji i nie wiadomo jeszcze jak będzie - twierdzi Artur Popko. - Pewne jest, że zasady się nie zmieniają w tym sezonie.

PlusLiga powiększona, Fart Kielce i Trefl Gdańsk od przyszłego sezonu w ekstraklasie, nikt nie spada – takie rewelacje można od kilku dni przeczytać w internecie. Wszystko po spotkaniu szefów klubów PlusLigi i władz ligi, które miało miejsce przy okazji turnieju finałowego Pucharu Polski.

Dlaczego akurat Fart i Trefl, skoro rywalizacja w I lidze mężczyzn wciąż trwa? Dlaczego ma nikt nie spaść, skoro drużyny przystępowały do rozgrywek PlusLigi akceptując regulamin rozgrywek, który mówi coś zupełnie innego? Czy rzeczywiście profesjonalna liga mogłaby podjąć tak nieprofesjonalną decyzję? – Chcieliśmy poznać jaka jest opinia klubów na samą możliwość powiększenia ligi. Te opinie są różne. I w tej chwili będziemy je analizować. Nie podjęliśmy żadnej wiążącej decyzji i nie wiadomo jeszcze jak będzie – mówi prezes PLPS Artur Popko.

Za wcześnie jest jeszcze, aby mówić, że ten pomysł wypali i jest już przesądzony. Trzeba się zastanowić nad dobrymi stronami powiększenia ligi jak i nad tymi złymi. Wiadomo, że z powiększeniem ligi związanych jest dużo dobrych rzeczy, ale również kilka problemów jak kalendarz, terminarz – tonuje nastroje Popko. Prezes ligi zwraca także uwagę na fakt, że nie wszystkie drużyny z I ligi, które awansowałyby do poszerzonej PlusLigi mogą spełniać wymagania przez nią wstawiane.Sporo kontrowersji budzą opinie, że nikt w tym sezonie nie opuści PlusLigi. Takie rozwiązanie byłoby szalenie demotywujące dla drużyn walczących w dolnych rejonach tabeli i już teraz na forach internetowych pojawiają się głosy, że taka sytuacja mogłaby sprzyjać odpuszczaniu spotkań i nie miałaby nic wspólnego ze sportową rywalizacją. – Pewne jest, że zasady się nie zmieniają w tym sezonie. Sezon skończy się na takich samych zasadach jakich się zaczął. Czyli na pewno jedna drużyna w tym sezonie spadnie. Jeśli natomiast mówimy o rozszerzeniu, to będzie to w formie barażu – twierdzi Artur Popko. – Na pewno nie będzie ligi zamkniętej o czym się mówi. Będzie podobnie jak do tej pory – ostatnia drużyna spada. Ostateczne decyzje myślę, że zostaną podjęte w marcu.

Wypowiedzi zebrał Adrian Brzozowski (TVP Olsztyn)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, inf. własna, www.olsztyn.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved