Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch A1: Wygrana obrończyń tytułu

Puchar Włoch A1: Wygrana obrończyń tytułu

Pierwszy krok do awansu do Final Four zrobiły obrończynie tytułu, siatkarki Scavolini Pesaro. Katarzyna Skowrońska i koleżanki pokonały 3:2 drużynę z Perugii. Rewanż za tydzień na parkiecie przeciwniczek.

Pierwszego seta dobrze rozpoczęła ekipa z Pesaro, która prowadziła 8:4 i 16:13, jednak w końcówce premierowej odsłony do głosu doszły gospodynie i to one rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. Początek kolejnej odsłony również należał do siatkarek z Perugii, ale od drugiej przerwy technicznej przewagę osiągnęła drużyna Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty. Scavolini nie pozwoliło gospodyniom odrobić strat i pewnie zwyciężyło w drugim secie do 20. Trzecieapartia była bardzo zacięta. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć przeciwnikowi na kilka „oczek". Końcówka ponownie należała do ekipy z Perugii (25:23). W czwartej odsłonie zawodniczki z Pesaro wzięły się ostro do pracy. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. W dalszej części tej partii nie pozwoliły zbliżyć się przeciwnikowi, bowiem z akcji na akcje powiększały swoją przewagę. Ostatecznie ten set padł łupem przyjezdnych 25:14 i o tym, który z zespołów okaże się lepszy musiał zadecydować tie-break. Od początku piątej odsłony liderki Serie A narzuciły rywalkom swój rytm gry. Już po kilku piłkach prowadziły 6:2, następnie 10:5. Końcówka meczu nie przyniosła większych zmian, a w związku z tym Skowrońska – Dolata i jej koleżanki zwyciężyły 15:9 i w całym spotkaniu 3:2.

Dla gospodyń najwięcej punktów zdobyła Elitsa Vasilewa (26 „oczek", z czego 25 z ataku). Zawodniczka zbijała piłkę aż 54 razy, popełniła 3 błędy i 6 razy została zablokowana, a jej skuteczność w ataku wyniosła 46%. Ogółem w tym elemencie skuteczność Desparu nie przekroczyła 40%. Siatkarki z Perugii dobrze przyjmowały zagrywkę rywalek. Ich skuteczność wyniosła 71%, ale warto zaznaczyć, iż perfekcyjne przyjęcie nie było już na tak wysokim poziomie – wyniosło 38%.

Najlepiej punktującą w drużynie z Pesaro była już tradycyjnie Carolina Costagrande, która uzbierała 29 „oczek" dla swojego zespołu. (wszystkie z ataku). Jej skuteczność w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wyniosła 57%. Atakująca reprezentacji Polski, Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 20 punktów (16 z ataku, 3 blokiem i 1 as serwisowy). Jej skuteczność w ataku przekroczyła 40%. Warto również zaznaczyć, że aż 6 blokami popisała się Dragana Marinkovic. Przyjęcie liderek Serie A kształtowało się na podobnym poziomie, jak u rywalek.

Misura Perugia – Scavolini Pesaro 2:3
(27:25, 20:25, 25:23, 14:25, 9:15)

Despar: Lehtonen (12 pkt.), Quaranta (9), Leggeri (6), Dushkyevich (8), Pincerato (2), Vasileva (26), Arcangeli (libero) oraz Zetova (1), Weiss i Angeloni (6)
Scavolini: Usic (13 pkt.), Garzaro (4), Skowrońska-Dolata (20), Ferett(2)i, Costagrande (29), Guiggi (10), Wijnhoven (libero) oraz Saccomani, Marinkovic (9) i Boscoscuro.