Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Czy Izmir ponownie okaże się szczęśliwy dla Polaków?

Puchar CEV: Czy Izmir ponownie okaże się szczęśliwy dla Polaków?

fot. archiwum

W miniony weekend ZAKSA grała w Bydgoszczy w turnieju finałowym Pucharu Polski, a już w czwartek zawodników Krzysztofa Stelmacha czeka kolejny sprawdzian, tym razem na europejskich parkietach. Do Izmiru kędzierzyński zespół wylatuje w środę.

O przegranej w Bydgoszczy już nie myślimy. Teraz przed nami kolejne ważne spotkania – zapewniał Terence Martin tuż przed wylotem do Turcji. – W sobotę nie zagraliśmy dobrze. Wiedzieliśmy dokładnie co mamy zrobić, ale tego nie wykonaliśmy. Byliśmy dobrze przygotowani na ten pojedynek, ale nie zagraliśmy agresywnie, a to było naszym głównym zadaniem – zaznaczał przyjmujący.

Teraz pora na kolejne spotkanie w ramach Pucharu CEV. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zmierzą się ze zwycięzcą zeszłorocznej edycji Challenge Cup – Arkasem Izmir. – Zespoły z którymi graliśmy do tej pory nie były z górnej półki. Taki większy sprawdzian przyjdzie teraz – trafimy na drużynę, która wygrała też dwie rundy i na pewno nie będzie słaba. Wydaje mi się, że ekipa z Izmiru jest tu mocniejszą drużyną – oceniał jeszcze przed poznaniem kolejnego rywala Dominik Witczak.

Ubiegły rok był dla Arkasu Izmir bardzo udany. W finale rozgrywek Challenge Cup, z Piotrkiem Gruszką w składzie, Turcy pokonali Jastrzębski Węgiel, co doskonale świadczy o sile tej drużyny. – Jest to zespół na pewno z większym doświadczeniem w występach na europejskich parkietach niż poprzednie ekpiy. Świadczy o tym chociażby zwycięstwo nad Jastrzębskim Węglem w finale Challenge Cup – twierdzi Terence Martin.W składzie drużyny Arkas Izmir znajdują się głównie tureccy zawodnicy, ale jest również Kanadyjczyk Paul Duerden oraz najlepszy punktujący mistrzostw świata w 2006 roku – Hektor Soto.Zapoznając się ze składem personalnym drużyny z Turcji śmiało mogliśmy już stwierdzić, że jest to bardzo dobry i mocny zespół. Gra w nim mój kolega z reprezentacji Paul. Znamy się bardzo dobrze od czternastu lat, ostatnio nawet rozmawialiśmy o najbliższym spotkaniu i jesteśmy bardzo ciekawi, który z nas wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko – zakończył Kanadyjczyk.

*Autorką zapowiedzi jest Dominika Kwiek (zaksa.pl)

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved