Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga ciągle w Polsacie

PlusLiga ciągle w Polsacie

fot. archiwum

Przez najbliższe pięć lat kibice będą mogli oglądać PlusLigę tak jak do tej pory w Polsacie. Natomiast transmisje ze spotkań PlusLigi Kobiet mogą zostać podzielone między Polsat i Orange Sport. Jednak nie jest to jeszcze przesądzone.

Prawa do transmisji rozgrywek kończą się Polsatowi w tym sezonie. Negocjacje trwają już od jakiegoś czasu i wcale nie są łatwe, ponieważ władze PlusLigi chcą wytargować jak największą sumę. – Czterdzieści pięć milionów za trzy lata pokazywania obu lig. Od tego wyszli działacze. To było totalne rozpasanie – mówi „Przeglądowi Sportowemu" szef sportu w Polsacie Marian Kmita. Po ostrych rozmowach PlusLiga zostanie w Polsacie. – Na 99 procent PlusLiga zostanie u nas. Wszystko zostało dogadane, podpisaliśmy list intencyjny w tej sprawie. Wkrótce podpiszemy umowę. Nie mogę ujawnić kwoty – mówi Kmita. Dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że chodzi o 5 milionów złotych.

Jak na razie nieznane są losy PlusLigi Kobiet. Jednym z pomysłów jest podział spotkań. Dwa mecze w tygodniu mógłby transmitować Polsat. Pozostałe ktoś inny. Mógłby to być Orange Sport, który transmituje mecze włoskiej ligi kobiet, a w ubiegłym roku stacja chciała zakupić prawa do transmisji Pucharu Wielkich Mistrzów. Jednak zrezygnowała z tego.  – Mogę potwierdzić nasze zainteresowanie żeńską ligą. Siatkówka to teraz w Polsce sport numer dwa. Jesteśmy na wstępnym etapie rozmów i w grę wchodzą różne rozwiązania – mówi szef Orange Sport Janusz Basałaj.

*wypowiedzi zebrał Kamil Drąg (Przegląd Sportowy)źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved