Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska może już nie zagrać

Katarzyna Mroczkowska może już nie zagrać

fot. archiwum

Dzisiaj okaże się, na ile poważny jest uraz Katarzyny Mroczkowskiej. Kapitan Impel Gwardii Wrocław ma przejść szczegółowe badania, po których wiadomo będzie, czy w tym sezonie pojawi się jeszcze na boisku.

Katarzyna Mroczkowska z bólem kolana boryka się od grudnia. Kontuzja zdecydowanie przeszkadzała jej w grze, a w ostatnim czasie wykluczyła całkowicie ze zmagań siatkarskich. We wczorajszym meczu Gwardii ze szwajcarskim Kanti Schauffhausen w ramach Challenge Cup Mroczkowska już nie wystąpiła.

Pod znakiem zapytania stoi jej gra do końca sezonu, gdyż- jak zakładają najbardziej pesymistyczne prognozy- kontuzja może okazać się na tyle poważna, że wyłączy atakującą ze sportu na ponad trzy miesiące.

Wiadomość ta to spędza sen z powiem nie tylko samej zainteresowanej, ale  i całemu wrocławskiemu zespołowi, a także kibicom. Wiadomo bowiem, że Mroczkowska jest podstawową zawodniczką Gwardii, bez której na razie trudno   wyobrazić sobie odniesienie większego sukcesu, jednak wczorajsza wygrana w 1/8 finału rozgrywek Challenge Cup na pewno zmobilizowała drużynę i dodała jej wiary w to, że bez Mroczkowskiej mecz da się wygrać.Wygranych tych Gwardia Wrocław potrzebować będzie bardzo, gdyż wielkimi krokami zbliża się w PlusLidze Kobiet runda play- off. I mimo trzech punktów przewagi nad ósmą w tabeli Stalą Mielec i również trzech oczek nad zajmującym dziewiąte miejsce AZS-em Białystok, bezpiecznie byłoby wygrać kolejne spotkania rundy zasadniczej.


Jak podała Gazeta.pl, czarny scenariusz dotyczący zdrowia Katarzyny Mroczkowskiej na szczęście nie sprawdził się. Siatkarka powinna wrócić do swojego zespołu w marcu. Zabraknie jej jednak w najbliższych ligowych spotkaniach.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved