Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anita Kwiatkowska: Konsekwencji nie zabrakło od początku do końca

Anita Kwiatkowska: Konsekwencji nie zabrakło od początku do końca

fot. archiwum

Dość niespodziewanie siatkarki Stali Mielec pokonały Centrostal Bydgoszcz. Dzięki trzem punktom udało im się uciec ze strefy spadkowej. - Chciałabym, aby to już było na stałe - przyznała MVP meczu, Anita Kwiatkowska.

Miłosz Marek: Sporo musieli czekać wasi kibice na wasze przełamanie. Serię trzech porażek przerwała wygrana nad bydgoszczankami. Mimo wszystko chyba niepodziewane.

Anita Kwiatkowska: – To prawda. Ostatnio wygrany mecz był aż trzy kolejki temu, równie niespodziewanie z Łodzią. Natomiast grałyśmy mecze z Muszyną, Bielskiem i Piłą. W dwóch pierwszych, jak wiadomo, trudno było o jakieś punkty i zwycięstwo, natomiast z Piłą przegrałyśmy wygrany mecz już tylko i wyłącznie przez brak konsekwencji, ale wywieźliśmy i tak cenny punkt. W spotkaniu z Bydgoszczą tej konsekwencji nie zabrakło od początku do końca i od razu są trzy punkty. Myślę, że kibice może długo czekali może nie, ale było warto.

Zwycięstwo zawdzięczacie swojej dobrej grze czy wynika ono bardziej ze zlekceważenia waszej ekipy przez Centrostal?– Wydaję mi się, że początek był strasznie nerwowy po obydwóch stronach siatki i zdarzało się dużo błędów w przyjęciu. Po pierwszym secie wygranym przez nas, nabrałyśmy wiatru w żagle i grałyśmy już dużo swobodniej i pewniej siebie. Myślę, że zwycięstwo w tym meczu to nasza dobra gra, a nie zlekceważenie przez przeciwnika.

W meczach poprzedzających wasze starcie z bydgoszczankami, białostoczanki pokonały Impel Gwardię i odskoczyły wam na trzy punkty. Czuć było nóż na gardle? Wiadomo, że do play off pozostaje coraz mniej spotkań, a w perspektywie, to AZS będzie miał przewagę własnego parkietu.

– Liga jeszcze się nie skończyła i myślę, że tabela jeszcze mocno się poprzewraca. My w tej drugiej rundzie jesteśmy już po meczach z Muszyną i Bielskiem, natomiast Wrocław czy Białystok te mecze mają jeszcze przed sobą. Przed nami spotkania, które będą miały duże znaczenie i łatwo na pewno nie będzie.

Wreszcie udało się wam opuścić strefę barażową. Już na stałe?

– Chciałabym, aby to już było na stałe.

* rozmawiał Miłosz Marek
* więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved