Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrzej Niemczyk kuszony przez turecki klub

Andrzej Niemczyk kuszony przez turecki klub

fot. archiwum

- Ciągle jestem kuszony przez Vakifbank Stambuł. Proponują mi bardzo dobry finansowo kontrakt - twierdzi Andrzej Niemczyk, który od czterech lat nie pracuje już jako trener. Gdyby Giovanni Guidetti znał język polski, mógłby się poczuć... zagrożony?

VakifGunesTTelekomStambuł z pięcioma zwycięstwami na koncie zajął drugie miejsce w grupie B Ligi Mistrzyń. Siatkarki tego klubu pod okiem włoskiego szkoleniowca Giovanni Guidettiego przygotowują się do fazy play-off, w której zmierza się z Uniwersytetem Biełgorod. W lidze tureckiej zawodniczki ze Stambułu znajdują się na trzeciej pozycji, tracąc pięć punktów do prowadzącego Fenerbahce. Nic nie wskazuje więc na to, by w klubie myślano o zmianie szkoleniowca, tym bardziej, że decydujące mecze własnie przed siatkarkami VakifGunesTTelekom.

Coś innego uważa były selekcjoner reprezentacji Polski, Andrzej Niemczyk, który twierdzi, że tureccy działacze kuszą go wysokim kontraktem. – Już dawno zadeklarowałem, że nie będę pracował jako pierwszy szkoleniowiec, ale dla Turków mógłbym zrobić wyjątek. Zastanawiam się nad tą pracą. Analizuję wszystkie za i przeciw. Przez ostatnie lata odpocząłem od trenerki i to jest mój plus. Z drugiej strony mam już 66 lat i muszę dbać o zdrowie – mówi w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu.

Czy oznacza to, że jeśli Andrzej Niemczyk zdecyduje się przyjąć ofertę tureckiego zespołu, to Giovanni Guidetti zostanie natychmiast zwolniony i będzie do wzięcia? Jeśli tak, wszystkie polskie zespoły powinny namawiać pana Andrzeja do wyjazdu do Turcji i natychmiast powinny ustawić się w koleje po Guidettiego. Chyba, że były selekcjoner zdecyduje się jednak dbać o własne zdrowie, wówczas temat będzie zupełnie nieaktualny…źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved