Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zagrają o wojewódzkie złoto

Zagrają o wojewódzkie złoto

Kadetki Energi Gedanii awansowały do meczu finałowego o mistrzostwo województwa pomorskiego. W półfinale na własnym parkiecie gdańszczanki pewnie pokonały Libero Starogard 3:0. W najbliższą sobotę podopieczne Witolda Jagły o złoto.

W tym roku kolejność na wojewódzkim podium ustalana jest wedle zmodyfikowanego regulaminu. Zamiast rozgrywek w grupie finałowej, a następnie turnieju dla najlepszych, teraz od półfinałów rywalizacja toczy się wedle systemu pucharowego. W dodatku w każdej fazie odbywa się tylko jeden mecz u zespołu, który lepiej rozstawił się po wcześniejszych grach.

Tym samym Energa Gedania, która ma na koncie w tym sezonie komplet zwycięstw i zaledwie dwa stracone sety, zarówno w półfinale jak i finale dysponuje atutem własnego parkietu. Podopieczne trenera Jagły o prawo gry o złoto zmierzyły się z Libero Starogard. Zanosiło się na ciekawy mecz, gdyż ta drużyna w pierwszej turze eliminacji jako dotychczas jedyna wygrywała z gedanistkami sety i to w dwóch kolejnych spotkaniach.

Gdy przyszło do walki o finał, gdańszczanki osiągnęły zdecydowaną przewagę. – Przeciwnik dobrze prezentował się w zagrywce. W pozostałych elementach dominowaliśmy wyraźnie – podkreśla trener Jagła.

W finale Energa Gedania zmierzy się z EC Wybrzeże TPS Rumia, która to drużyna w półfinale pokonała Morenę Miastko 3:0 (25:23, 25:10, 25:16). Warto dodać, że rywalki w tym sezonie również są niepokonane. Wygrały piętnaście meczów, tracąc w nich tylko trzy sety.

Mecz o złoto odbędzie się w najbliższą sobotę (30 stycznia) o godzinie 13.30 w hali przy ul. Kościuszki. Dla wszystkich kibiców wstęp do obiektu jest bezpłatny.

Energa Gedania – Libero Starogard 3:0
(25:10,25:10,25:12).

Gedania: Lubera (6 pkt.), Łukasik (10), Kowalkowska (4,) Sterczewska (4,) Makowska (11), Łapin (4), Gajewska (libero) oraz Chyła (5), Wójcik (5), Ostwald.

źródło: energa-gedania.pl