Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Prus: Stal Mielec powalczy o wysokie lokaty

Rafał Prus: Stal Mielec powalczy o wysokie lokaty

fot. archiwum

W bardzo ważnym pojedynku Stal Mielec pokonała faworyzowaną drużynę Centrostalu Bydgoszcz bez straty seta. Trzy punkty dały podopiecznym Rafała Prusa awans w tabeli o jedno miejsce. - Powalczymy o lepszą lokatę - zapowiada trener Stali Mielec.

Wreszcie pewnie wygrany mecz z dobrą drużyną.

Rafał Prus:Nasz ostatni mecz wygrany za trzy punkty to spotkanie z Gedanią. Bardzo się cieszymy z wygranej i to za trzy punkty. Dodatkowy powód do radości to fakt, że zwycięstwo odnieśliśmy z bardzo dobrą drużyną. Zagraliśmy dziś dobre zawody.

Byliście dziś skuteczniejsi w ataku, a co za tym idzie lepsi w obronie.Myślę, że decydujący wpływ na taką naszą postawę miała nasza zagrywka. Byliśmy zdecydowanie lepsi w tym elemencie. Jeśli mieliśmy szansę na punkt w kontrataku, to graliśmy taktycznie i to przynosiło pożądany efekt. Centrostal to bardzo dobra drużyna, a nam udało się w ważnych momentach zniwelować ich przewagę na siatce. Blokowaliśmy rywalki w trudnych momentach dla Bydgoszczy.

Zmiana rozgrywającej w trudnym dla Stali momencie trzeciego seta to był strzał w "10".

Dziękuję za uznanie, natomiast już wielokrotnie mówiłem, że w żeńskiej siatkówce trener powinien mieć nie 2, a 5 czasów do dyspozycji. Z pewnością wielu trenerów by się ze mną zgodziło. Pomoc z ławki jest bardzo ważna, a trenerzy mają to do siebie, że raz trafią, a pięć razy nie. Cieszę się, że w meczu z Centrostalem udało się trafić. Justyna Ordak dała bardzo dobrą zmianę i oby jak najwięcej takich zmian w trudnych dla nas momentach.

Z Centrostalem dobrze zagraliście całym zespołem.

Tak i to jest powód do radości. W minionej kolejce przegraliśmy wygrany mecz w Pile. To był dla nas bardzo trudny tydzień. Pierwsze dwa dni po powrocie z Piły poświęciliśmy na analizę porażki z Farmutilem. To nie Piła wygrała, tylko my ten mecz przegraliśmy. Staraliśmy się wyciągnąć wnioski i tak ustalić taktykę na kolejne spotkanie, by wygrać. To się nam udało i oby wszystkie nasze zmiany dawały taki efekt, jak ta dzisiejsza naszej rozgrywającej.

Zdobyliście trzy bardzo ważne punkty z silnym rywalem.

Centrostal Bydgoszcz to bardzo dobry zespół. Myślę, że ta drużyna gra trochę poniżej oczekiwań ze względu na drobne problemy zdrowotne. My potrafiliśmy to wykorzystać i bardzo chciałbym podziękować dziewczynom za ten tydzień bardzo ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie potrafili dalej tak ciężko pracować.

W środku tabeli są w tej chwili bardzo małe różnice. Gdzie widzisz swój zespół na koniec rundy zasadniczej?

Mamy szanse na miejsce znacznie lepsze niż ósme. Przed dzisiejszym spotkaniem odprawę rozpoczęliśmy od odczytania tabeli. Byliśmy na dziewiątym miejscu, ale to dla nas nie ma żadnego znaczenia. Wiemy, że spoglądanie tylko na tabelę nie przyniesie nic dobrego. My musimy wierzyć w siebie i w pracę na treningach. Uważam, że poza pierwszymi czterema kolejkami gramy dobrze. Oczywiście przegraliśmy wyraźnie mecze z najlepszymi w PlusLidze Kobiet, ale to nam ujmy nie przynosi. Mecz z Bydgoszczą był dla nas ostatnią szansą, by załapać się do grania o pozycje 5-6 i ją wykorzystaliśmy. Nie chcę zapeszać, ale wierzę w to, że stać nas na walkę właśnie o te lokaty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved