Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Plebiscyt 2009: Trefl Gdańsk rozczarowaniem roku

Plebiscyt 2009: Trefl Gdańsk rozczarowaniem roku

fot. archiwum

Rozpoczynamy publikację wyników Plebiscytu Strefy Siatkówki. Plebiscytu, w którym głos eksperta i kibica ma taką samą wagę. Według naszych czytelników rozczarowaniem 2009 roku okazał się Trefl Gdańsk, na który wskazała ponad połowa głosujących.

W minionej edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki czytelnicy uznali, że największym rozczarowaniem 2008 roku była atmosfera wokół odejścia Raula Lozano. Tym razem ponad połowa czytelników uznała za największe rozczarowanie 2009 roku Trefl Gdańsk. Poniżej prezentujemy wyniki pierwszej z plebiscytowych kategorii.

ROZCZAROWANIE ROKU 2009

1. Trefl Gdańsk – 52,2% głosówGdy wiosną 2008 roku gdański Trefl awansował do PlusLigi, nikt nie przypuszczał, że pobyt w najwyższej klasie rozgrywkowej klubu z Wybrzeża skończy się tak szybko. Trener Wojciech Kasza miał do dyspozycji tak doświadczonych zawodników jak Łukasz Kadziewicz, Jarosław Stancelewski, Łukasz Kruk, Jakub Bednaruk, Wojciech Serafin, Krzysztof Kocik i Wojciech Winnik. Skład wzmocnili zawodnicy z zagranicy – Marko Samardzić, Bojan Janić i Bruno Zanuto. Wydawało się, że Gdańsk to siatkarska kraina mlekiem i miodem płynąca, która może jeszcze nie w pierwszym roku, ale w kolejnych z pewnością włączy się do walki o medale mistrzostw Polski. Rzeczywistość jednak boleśnie rozczarowała. Gdańszczanie zdobyli zaledwie siedem punktów w rundzie zasadniczej, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Po czterech meczach z Jadarem Radom opuścili szeregi PlusLigi. Zawodnicy skarżyli się na niezrealizowane kontrakty, większość z nich po sezonie opuściła klub. Klub pojawił się niczym supernowa na siatkarskim firmamencie, ale zanim zdążył rozbłysnąć, szybko zgasł. Na szczęście nauczeni na własnych błędach działacze Trefla opanowali sytuację i w tym sezonie gdańszczanie znowu walczą o PlusLigę, by zagościć w niej na dłużej.

2. Rezygnacja Doroty Świeniewicz z gry w reprezentacji – 17,8% głosów

Rezygnacja Doroty Świeniewicz z gry w reprezentacji Polski była dla wszystkich zaskoczeniem. Kibice podzielili się – jedni twierdzili, że tak błahy powód jak komentarze internetowe, nie powinien być powodem rezygnacji, inni doskonale rozumieli presję, jaka wytworzyła się wokół zawodniczki. Fakt faktem, Doroty Świeniewicz w kadrze na ME zabrakło.

3. Reprezentacje młodzieżowe – 13,9% głosów

Reprezentacje młodzieżowe już trochę przyzwyczaiły kibiców do swoich dobrych występów, więc w mistrzostwach świata kibice oczekiwali medali i dobrej gry. Jednak reprezentacji kadetek zabrakło na MŚ, a kadeci zajęli 11. miejsce. Nie lepiej poszło ich starszym kolegom i koleżankom. Juniorzy skończyli MŚ na 9., a juniorki na 13. miejscu.

Pozostałe miejsca:

4. Zamieszanie w I lidze – 7,3%
5. Brak polskich par na mistrzostwach świata w siatkówce plażowej – 7,3%
6. Piast Szczecin – 1,5%

Jutro kolejne wyniki – dowiemy się, kogo wybraliście w kategorii najlepszego działacza 2009 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved