Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oscar dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

Oscar dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

fot. archiwum

W poniedziałek odbyła się gala wręczenia Sportowych Oskarów, przyznawanych najlepszym sportowcom z prowincji Pesaro i Urbino. W kategorii Sportowiec Roku-Kobieta i całym plebiscycie, bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Sportowe Oskary przyznano w dziesięciu kategoriach. Najlepsze osobowości i wydarzenia minionego roku wybierali internauci poprzez oddawanie swoich głosów na stronie plebiscytu. W tegorocznej edycji konkursu królowała siatkówka, o czym świadczy ilość nagród przyznanych osobom związanym z tą dyscypliną sportu.

W jednej z najważniejszych kategorii – Sportowiec Roku-Kobieta, Oskar powędrował w ręce Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Polska siatkarka uzyskała największą liczbę głosów i nie miała sobie równych. Spośród 40 tysięcy głosów, jakie zostały oddane w całym plebiscycie, aż 30 tysięcy oddano na "Skowronka". W swojej kategorii Polka pokonała klubową koleżankę – Carolinę Costagrande oraz Laurę Giordano i Yessicę Stortini Perez.

Oskara otrzymała także cała drużyna Scavolini Pesaro w kategorii Zespół Roku oraz Giancarlo Sorbini, jako najlepszy działacz sportowy.Nagroda specjalna została przyznana siatkarzowi Roma Volley i wielokrotnemu reprezentantowi kraju – Paolo Tofoli.

źródło: skowronska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved