Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Martin Sopko: Zabrakło w pewnym momencie koncentracji

Martin Sopko: Zabrakło w pewnym momencie koncentracji

Delecta Bydgoszcz po raz pierwszy w historii klubu wzięła udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Podopieczni Waldemara Wspaniałego w półfinale zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów, a spotkanie zakończyło się ich porażką 1:3.

Po tym spotkaniu Martin Sopko przyznał, że rywale z Rzeszowa wygrali to spotkanie zasłużenie, a przewagi Resovii upatrywał w lepszej zagrywce i kontrataku. – Należy się jednak cieszyć, że znaleźliśmy się w czołowej czwórce. To też sukces. Obyśmy zakończyli rundę zasadniczą również górnej części tabeli – powiedział zawodnik w rozmowie dla „Gazety Pomorskiej".

Środkowy bydgoszczan Wojciech Jurkiewicz przyznał, że jego zespół miał szansę rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, gdyby nie błędy, przez które tracił przewagi. – Tak było choćby w drugim, uważam, decydującym o losach meczu secie – skomentował zawodnik.

Także Dawid Konarski uznał, że drugi set zadecydował o dalszych losach półfinału. Cieszył się, iż mimo porażki, mógł zaprezentować się na boisku. Podobnie jak koledzy, Konarski stwierdził, że teraz Delecta musi się skupić na PlusLidze. – Za tydzień [w piątek 29 stycznia – przyp. red.] mecz z akademikami z Olsztyna. Mam nadzieję, że trener da mi ponownie szansę gry, a my wreszcie odczarujemy "Łuczniczkę".

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Delecty z AZS-em UWM Olsztyn, który został rozegrany w stolicy Warmii i Mazur, górą byli bydgoszczanie. Podopieczni Waldemara Wspaniałego wygrali wtedy 3:0 i z pewnością chcą taki rezultat powtórzyć także we własnej hali.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna