Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Kadziewicz w szóstce Gwiazd Świata w Rosji

Łukasz Kadziewicz w szóstce Gwiazd Świata w Rosji

fot. archiwum

31 stycznia w Jekaterynburgu odbędzie się Mecz Gwiazd rosyjskiej Superligi. Najlepsi rosyjscy zawodnicy zmierza się z Gwiazdami Świata, wśród których znalazł się wybrany przez rosyjskich kibiców polski środkowy, Łukasz Kadziewicz.

Mecz gwiazd rosyjskiej Superligi zostanie rozegrany już po raz czwarty. W poprzednich trzech edycjach zawsze triumfowali zawodnicy rosyjscy. Kibice w Polsce tym razem będą trzymali kciuki za zawodników zagranicznych, wśród których wystąpi Łukasz Kadziewicz.

Polski środkowy znalazł się w nie byle jakim towarzystwie. Oprócz niego w zespole Gwiazd świata zagrają Lloy Ball, Clayton Stanley, David Lee i William Priddy oraz bułgarski libero Teodor Salparow. kibice wybrail jeszcze do podstawowego składu Brazylijczyka Dante Amarala, ale w ostatniej chwili do organizatorów dotarła wiadomość o kontuzji zawodnika. Zawodnika, który go zastąpi wybierze trener Władimir Alekno. Iskra Odińcowo nie zgodziła się na udział Johana Schoepsa w związku z dwumeczem w ćwierćfinale Pucharu CEV z AZS Częstochowa.

W podstawowym składzie Gwiazd Rosji zagrają Wadim Chamuckich, Maksim Michajłow, Sergiej Tietiuchin, Aleksiej Kazakow, Dimitr Musierski oraz Aleksiej Wierbow. Wszystko wskazuje jednak, że zabraknie wybranego Aleksandra Kosariewa – jego następcę wyznaczy trener Daniell Bagnoli. Z powodu kontuzji w Jekaterynburgu zabraknie także takich gwiazd rosyjskiej siatkówki jak Aleksiej Kuleszow, Semen Połtawski i Jurij Bierieżko.źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved