Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jak Castellani potraktuje tegoroczną Ligę Światową?

Jak Castellani potraktuje tegoroczną Ligę Światową?

fot. archiwum

To pytanie zadają sobie siatkarscy kibice, eksperci, a z pewnością równiez sami zawodnicy. Czy w tym roku LŚ znów będzie poligonem doświadczalnym dla młodych zawodników pretendujących do kadry? A może trener będzie chciał sprawdzić swój najlepszy skład przed MŚ?

W tegorocznej edycji Ligi Światowej reprezentacja Polski zmierzy się z Kubą, Argentyną i Niemcami. Wszystkie trzy zespoły prezentują wysoki poziom i z pewnością mogą być wymagającymi przeciwnikami dla przygotowujących się do mistrzostw świata Polaków. Żaden z nich nie jest typowym dostarczycielem punktów, jak Egipt, Chiny, czy coraz lepsza przecież Wenezuela, z którymi biało-czerwonym dane było konkurować w ubiegłych latach. Dodatkowo Niemcy to nasz grupowy przeciwnik na mistrzostwach świata.

Rywale są więc na tyle mocni, że można by wypróbować na nich najlepszy skład kadry. – Chcemy wystawić w Lidze Światowej najsilniejszy skład, na jaki nas będzie stać w danym momencie – mówi potwierdzając tę tezę argentyński szkoleniowiec Daniel Castellani.Planuję powołanie wracających po kontuzjach Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, żeby odnaleźli się w reprezentacji. Może być problem z Pawłem Zagumnym, bo w czasie Ligi Światowej jego żona ma urodzić dziecko. Nie wiem jeszcze jak rozwiążemy ten problem.

Liga Światowa jest ważna ponieważ pozwala pozostawać nam z całym zespołem razem przez długi czas, a to jest nam potrzebne. Wszyscy zawodnicy, a zwłaszcza młodzi gracze potrzebują grać ze sobą wiele spotkań. Będę się starał aby cały zespół grał w Lidze Światowej – dodaje selekcjoner. Będzie więc miejsce dla młodych, wchodzących dopiero do kadry zawodników. Tym bardziej, że mając przykre doświadczenia z kontuzjami czołowych zawodników Castellani musi mieć sprawdzonych i pewnych zmienników.Niebagatelną rolę może spełniać w tym sezonie kadra B i jej plan przygotowań do sezonu. Bezpośrednie zaplecze reprezentacji, powoływane po konsultacjach z selekcjonerem biało-czerwonych, musi przygotować ewentualnych zmienników tak, by w każdej chwili można było powołać ich na mistrzostwa świata. Pierwsza reprezentacja już dogadała się z wymagającymi przeciwnikami, jakimi będą Brazylijczycy. – Przyjazd Brazylii to znakomita wiadomość, bo da nam szansę trenowania i grania z najlepszymi zawodnikami na świecie. Brazylijczycy przyjadą do nas nie tylko na mecze towarzyskie, ale także na wspólne treningi, kilka dni wcześniej – mówi Castellani cytowany przez Przegląd Sportowy. Polacy również pojada do Brazylii. – Podróże nie powinny nam w niczym przeszkodzić, a możliwość trenowania i grania z Brazylią to rzecz bezcenna.

Wszystko wskazuje więc na to, ze cykl przygotowań kadry do mistrzostw świata będzie równiez niezwykle atrakcyjny dla kibiców. Pojedynki z Brazylią, Kubą, Argentyną czy podopiecznymi Raula Lozano powinny ściągnąć znów do hal sportowych tłumy, które będą mogły podziwiać najlepszych polskich siatkarzy. Az będzie się chciało we wrześniu jechać do Włoch…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved