Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: O krok od czwórki

II liga: O krok od czwórki

Trwa znakomita passa siatkarzy Krispolu Września. Drużyna Krzysztofa Wójcika po raz czwarty z rzędu zainkasowała komplet punktów i stoi przed olbrzymią szansą występów w fazie play-off! W sobotę pokonała na wyjeździe Czarnych Pruszcz Gdański 3:0.

W połowie listopada, po porażce z Cuprum Lubin szkoleniowiec zespołu z Wrześni bliski był rezygnacji z prowadzenia zespołu. Ale mimo kiepskiej sytuacji w ligowej tabeli podkreślał wówczas: – Wiem, że z tym zespołem można powalczyć o czwórkę i stać nas na to. I jego podopieczni udowodnili to w kolejnych meczach. Z ośmiu kolejnych spotkań Krispol wygrał sześć, w tym cztery ostatnie po 3:0! Ta świetna seria sprawiła, że przed decydującą kolejką rundy zasadniczej wielkopolanie mają realną szansę na miejsce w pierwszej czwórce, która będzie walczyć o awans do I ligi!

Niezbędne było do tego zwycięstwo w Pruszczu Gdańskim. Siatkarze z Wielkopolski nie mieli specjalnych problemów z jego odniesieniem. – Trochę nerwów było tylko w pierwszym secie. Tak to czasami jest, jak się za bardzo chce – relacjonuje Wójcik. W inauguracyjnej odsłonie Krispol tracił do gospodarzy nawet cztery punkty, ale zdołał odrobić straty i zachować więcej zimnej krwi w końcówce. – Dwa kolejne sety były już bez historii i pod naszą pełną kontrolą – dodaje szkoleniowiec siatkarzy z Wrześni.

Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej zajmują oni piątą pozycję w tabeli II ligi, tracąc trzy punkty do wyprzedzającego ich Cuprum Lubin. I za tydzień to właśnie lubinianie zawitają do hali Krispolu! – Jeśli wygramy 3:0, będziemy w "czwórce"! – mówi Krzysztof Wójcik.

Czarni Pruszcz Gdański – Krispol Września 0:3
(23:25, 18:25, 15:25)

Krispol: Kempiński, Wojnowski, Marcin Iglewski, Kotecki, Józefczak, Lesiak, Mateusz Iglewski (libero) oraz Więcek i Grępka.