Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejne zwycięstwo Ósemki

II liga M: Kolejne zwycięstwo Ósemki

W sobotę Ósemka Siedlce pokonała Legię Warszawa  3:1 zgarniając komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu siedlczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli. W ubiegłym tygodniu siatkarze przeszli przez kolejny etap przygotowań do fazy play-off.

Ciężkie treningi siłowe i sprawnościowe dały oddźwięk w meczu z Legią. Siedleccy siatkarze nie zdążyli jeszcze odpocząć i nabrać sił do walki na 100% swoich możliwości.

W pierwszym secie drużyny na zmianę wysuwały się na prowadzenie, co chwilę doprowadzając do remisu. Ósemka nie stawiała skutecznego bloku, przez co więcej było gry w polu. Ataki Legii wielokrotnie obijały siedlecki blok i lądowały poza boiskiem. Ósemka natomiast nie wyprowadzała swoich uderzeń na pełnym zasięgu. W końcówce na tablicy pojawił się wynik 23:23 i set mógł skończyć się różnie. Jednak to Legia złapała wiatr w żagle i zdobyła 2 oczka wygrywając pierwszą partię.

W drugiej i trzeciej części spotkania gra Legii zatrzymała się przy stanie odpowiednio 12:14 i 4:8. Wojskowi praktycznie nie istnieli a siedlczanie dali pokaz gry. Przewaga Ósemki sięgała nawet 11-12 punktów. Dopiero w ostatnich momentach gospodarzom udało się zebrać kilka punktów zmniejszając przewagę Ósemki do stanu 25:16. Takim wynikiem zakończyły się obie partie.

W spotkaniu z Legią siedlecki trener Maciej Nowak pozwolił pograć całej dwunastce. Wraz z rotacją składu gra wychodziła raz lepiej raz gorzej. W czwartym secie siedlczanie popełniali błędy dużo częściej niż w poprzednich częściach tego pojedynku. Przy stanie 25:25 nad Ósemką zawisło widmo tie-breaka. Siedlczanie jednak zdołali zachować zimną krew i doprowadzili set do końca 29:27, zdobywając bardzo cenne 3 punkty.