Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mysłowice idą w górę

I liga K: Mysłowice idą w górę

Kolejne zwycięstwo odniosły w miniony weekend siatkarki Remagum MOSiR Mysłowice. Tym razem okazały się lepsze od beniaminka I ligi - Jedynki Aleksandrów Łódzki. To trzecia wygrana z rzędu podopiecznych trenera Sebastiana Michalaka.

Dla obu drużyn spotkanie w mysłowickiej hali było niezwykle ważne. Dla siatkarek MOSiR-u punkty są potrzebne by uniknąć strefy spadkowej. Zwycięstwo Jedynki z kolei, umocniłoby Aleksandrów w połowie tabeli. Ostatecznie tylko trzeci set był nieco bardziej zacięty, ale i tak ze zwycięstwa 3:0 cieszyły się zawodniczki z Mysłowic.

Remagum MOSiR Mysłowice – UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:19, 25:19, 25:23)

Barbara Bawoł (kapitan Remagum MOSiR Mysłowice): – Cieszę się, że mogłam pomóc dzisiaj drużynie. Czuję się bardzo dobrze jeżeli chodzi o ten sezon. Daję z siebie wszystko, tyle ile mam siły, tak jak każda z nas. Jesteśmy drużyną i to zwycięstwo jest zasługą całego zespołu. Nie ma u na bohaterów. Chcemy wygrywać jako drużyna i cieszymy się, że to nam się dzisiaj udało.

Marta Wankiewicz (Jedynka Aleksandrów Łódzki): – Mysłowice zaprezentowały dzisiaj bardzo dobrą siatkówkę. Przede wszystkim dobrze grały taktyczną zagrywką. Ciężko stwierdzić dlaczego my tak zagrałyśmy. Przygotowywałyśmy się do tego meczu jak do każdego, na sto procent. Może zabrakło trochę szczęścia.

Sebastian Michalak (trener Remagum MOSiR Mysłowice): – Ustawialiśmy się z graniem pod konkretne zawodniczki. Graliśmy konsekwentnie, nie zepsuliśmy wielu zagrywek, mimo że było trochę "bałaganu" podczas meczu.