Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Wygrana gwardzistek w 1/8 finału

Challenge Cup: Wygrana gwardzistek w 1/8 finału

Kolejny krok Gwardii Wrocław w turnieju Challenge Cup został wykonany. W pierwszym spotkaniu 1/8 finału podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały 3:1 ze szwajcarskim Kanti Schaffhausen. Spotkanie rewanżowe zaplanowane zostało na początek lutego.

Siatkarki Gwardii wybrały się do Szwajcarii na mecz 1/8 finału Challenge Cup bez kontuzjowanej Katarzyny Mroczkowskiej.To na pewno trudny rywal, myślę, że naszej klasy, dlatego możemy spodziewać się równorzędnego pojedynku – mówił przed meczem manager Gwardii, Dariusz Gintowt. Gdy dowiedział się, że zespół pojedzie do Schaffhausen osłabiony brakiem Mroczkowskiej przyznał, że może być ciężko.

Gwardzistki jednak nie przejmując się napiętym kalendarzem wyszły na parkiet zmobilizowane i pokonały szwajcarską drużynę 3:1. Zacięty przebieg miały tylko sety drugi i trzeci. W trzecim secie, przy stanie meczu 1:1, Kanti miało piłkę setową. Tassia Gonçalves de Oliveira posłała jednak piłkę w siatkę i po nerwowej końcówce seta wygrały gwardzistki. Ostatnia partia była dla wrocławianek już formalnością, potwierdziły swoją wyższość nad przeciwnikiem i spokojnie mogą oczekiwać rewanżowego meczu we Wrocławiu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 3 lutego.

Po meczu mocno zaskoczony postawą swoich zawodniczek był trener Kanti Schaffhausen Andreas Vollmer. Wyraźnie zdenerwowany mówił, ze przyczyną porażki jego zespołu były zbyt liczne błędy popełniane przez doświadczone siatkarki w jego drużynie.

Kanti Schaffhausen – Impel Gwardia Wrocław 1:3
(19:25, 25:22, 25:27, 17:25)

Gwardia: Czerwińska, Czypiruk, Barańska, Wołosz, Sobolska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, Jagiełło i Szafraniec