Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > X kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

X kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się X kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rozgrywki odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W ekstraklasie kobiet największą niespodziankę sprawiły panie debiutanta ligi – Jutrzenki Bychlew, które pokonały Volleydolls 3:1. Porażka najbardziej doświadczonego żeńskiego zespołu oznacza, że praktycznie zostały one wyeliminowane w tym sezonie z walki o medale.

W ekstraklasie mężczyzn walka o pierwszą czwórkę wchodzi w decydującą fazę. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmuje TKKF Dzikusy, który pokonał drugi w tabeli Lozamet (3:1). Na trzecie miejsce awansowała Superata, która wygrała zaledwie 3:2 z coraz lepiej spisującym się Uniwersytetem Medycznym. Na czwarte miejsce niespodziewanie spadło ACERO Lamia ElmaRK po porażce z PGE ŁZE S.A. (1:3). Swojej szansy wejścia do pierwszej czwórki nie wykorzystał Fantom, który pokonał ostatni w tabeli LUKS Sokół Rzgów tylko 3:2.

W I lidze mężczyzn w meczu na szczycie Cyrańscy Team nadspodziewanie łatwo pokonali drużynę Venta PAO (3:1) i z przewagą 3 pkt. są na pierwszym miejscu. Walka o pozostałe miejsca pozostaje wciąż sprawą otwartą zwłaszcza, że większość zespołów ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkania. Wiadomo tylko, że jedynym zespołem, który na pewno będzie walczył wyłącznie o utrzymanie się w lidze w grupie 5.-8. play-off, jest drużyna Popularni.



W II lidze mężczyzn niezwykle cenne zwycięstwo odniósł AMC nad SWSPiZ (3:1). Wynik ten spowodował, że najciekawsza walka o pierwszą czwórkę rozegra się właśnie pomiędzy tymi zespołami oraz Energeo i Easy.

W III lidze mężczyzn w najciekawszym meczu Izba Celna pokonała Pickup Diablo (3:1) i umocniła się na drugim miejscu mając już 5 punktów przewagi nad kolejnym zespołem.

Organizatorzy zapraszają na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 30.01.2010 (sobota) w godzinach 9:00-15:00 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

 

Wyniki X kolejki:


Ekstraklasa kobiet:

Jutrzenka – Volleydolls 3:1
TKKF Dzikusy K I – Lejdis 3:0
Lider – Salos św. Teresa 3:0
Dream Team – TKKF Dzikusy K II 3:1

 

Ekstraklasa mężczyzn:

Fantom – LUKS Sokół Rzgów I 3:2
Uniwersytet Medyczny – Superata 2:3
TKKF Dzikusy M – Lozamet 3:1
PGE ŁZE S.A. – ACERO Lamia ElmaRK 3:1

 

I liga mężczyzn:

Dalkia Łódź – Popularni 3:0
Bejłocz – Filar Pajszczyk Co. 2:3
Venta PAO – Cyrańscy Team 0:3

 

II liga mężczyzn:

ZWiK – Energeo 0:3
SWSPiZ – AMC 1:3
Brukland – Volley Team 3:1
Easy – Piwożłopy 1:3

 

III liga mężczyzn:

Dell – Frontica 3:2
Izba Celna – Pickup Diablo 3:1
Dirty Dozen – Bytnarówka 29 LO 3:0

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved