Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Statystyki z finałowego spotkania Pucharu Polski

Statystyki z finałowego spotkania Pucharu Polski

Każdy, kto oglądał spotkanie finałowe Pucharu Polski zapewne stwierdzi, że było ono niesamowitym sportowym widowiskiem. Spróbujmy spojrzeć na ten pojedynek poprzez pryzmat pomeczowych statystyk, które oddają wysoki poziom gry obu zespołów.

Niekwestionowanym liderem w zdobyczach punktowych był wśród jastrzębian Paweł Abramow, który zapisał na koncie zespołu dwadzieścia osiem oczek. Nieco mniej wywalczyli Patryk Czarnowski (16 pkt.) i Benjamin Hardy (13 pkt.). Wśród rzeszowian zdobycze punktowe rozkładały się zupełnie inaczej. W zespole z Podkarpacia dwóch zawodników przekroczyło granice dwudziestu oczek zdobytych w meczu, byli to Aleh Akhrem i Mikko Oivanen, zdobywcy odpowiednio dwudziestu sześciu i dwudziestu trzech punktów.

Ciężar ataku jastrzębian w dużej mierze skupiał się na najlepszym atakującym turnieju, czyli Pawle Abramowie, który atakując zapisał na koncie drużyny dwadzieścia cztery punkty. Wykonał przy tym czterdzieści osiem prób, co dało mu 50% skuteczności w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dwanaście punktów na osiemnaście wykonanych prób to wynik Patryka Czarnowskiego, który dzięki temu może pochwalić się 57% skuteczności w pojedynku finałowym. Dodatkowo po dziesięć oczek dla Jastrzębskiego Węgla dołożyli Adam Nowik i Benjamin Hardy. Na przestrzeni pięciu setów, podopieczni Roberto Santilliego wypracowali 48% skuteczności w ofensywie. Rzeszowianie operowali zaś głównie dwoma działami w postaci Aleha Akhrema i Mikko Oivanena. Ten pierwszy celował w jastrzębian czterdzieści pięć razy, z czego punkty zdobywał dwudziestotrzykrotnie co dało mu 51% skuteczności. Fin zapisał na koncie zespołu o trzy punkty mniej przy trzydziestu siedmiu próbach ataku, czego efektem jest jego 54% skuteczności. Pozostali rzeszowianie nie przekroczyli granicy dziesięciu oczek, a cały zespół popisał się w meczu finałowym 52% skuteczności w ataku.

Zdobywcy Pucharu Polski siedmiokrotnie blokowali ataki przeciwników, z czego trzy razy zrobił to Paweł Abramow. Dwa bloki dołożył do tego Patryk Czarnowski, a po jednym Benjamin Hardy i Pedro Azenha. Co ciekawe punkty w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła jastrzębianie zaczęli zdobywać dopiero od drugiego seta. Minimalnie lepiej od swych przeciwników zagrali na siatce rzeszowianie, którzy dziesięć razy blokowali ofensywne poczynania rywali. Po trzy razy zrobili to Aleh Akhrem i Grzegorz Kosok, zaś dwukrotnie Wojciech Grzyb i Mikko Oivanen.Obydwa zespoły postawiły na silny serwis, czego ubocznym efektem są niestety błędy. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bezpośrednio zza linii dziewiątego metra zdobyli sześć oczek przy czternastu straconych w ten sam sposób. Dwa razy z pola serwisowego punktował Benjamin Hardy i Patryk Czarnowski, po jednym zaś Grzegorz Łomacz i Paweł Abramow. Podopieczni Ljubo Travicy zagrywając zdobyli dwa punkty, a przyczynił się do tego Mikko Oivenen i Łukasz Perłowski. Rzeszowianie błędy w polu serwisowym popełniali dziesięć razy.

Przyjęcie Jastrzębskiego Węgla opierało się na trzech filarach – Pawle Abramowie, Pawle Rusku i Benjaminie Hardym. Ten pierwszy pochwalić się może aż 81% efektywności oraz 38% przyjęcia perfekcyjnego. Równie dobrze zaprezentowali się wymienieni wcześniej Rusek (59%) i Hardy (63%). Podobnie jak jastrzębianie, zawodnicy z Podkarpacia oparli swe przyjęcie na trzech zawodnikach. Najlepiej zaprezentował się najlepszy przyjmujący turnieju Krzysztof Ignaczak, który popisał się 73% przyjęcia dokładnego i 42% perfekcyjnego. Najczęściej piłki przyjmował jednak Aleh Akhrem, który wypracował 64% efektywności. Zawodników tych wspomagał Marcin Wika (38%).

Statystyki pojedynku finałowego:

Punkty:

Jastrzębski Węgiel:

1. Paweł Abramow – 28 pkt.
2. Patryk Czarnowski – 16
3. Ben Hardy – 13

Resovia Rzeszów:

1. Aleh Akhrem – 26 pkt.
2. Mikko Oivenen – 23
3. Grzegorz Kosok – 8

Atak:

Jastrzębski Węgiel:

1. Paweł Abramow – 24 pkt.
2. Patryk Czarnowski – 12 pkt.
3. Benjamin Hardy – 10
Adam Nowik

Resovia Rzeszów:

1. Aleh Akhrem – 23 pkt.
2. Mikko Oivanen – 20
3. Marcin Wika – 5
Grzegorz Kosok

Blok:

Jastrzębski Węgiel:

1. Paweł Abramov – 3 pkt.
2. Patryk Czarnowski – 2
3. Benjamin Hardy – 1
Pedro Azenha

Resovia Rzeszów:

1. Grzegorz Kosok – 3 pkt
Aleh Akhrem
2. Mikko Oivanen – 2
Wojciech Grzyb

Zagrywka:

Jastrzębski Węgiel:

1. Benjamin Hardy – 2 pkt.
Patryk Czarnowski
2. Grzegorz Łomacz – 1
Paweł Abramow

Resovia Rzeszów:

1. Mikko Oivanen – 1 pkt.
Łukasz Perłowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved