Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Podsumowanie 16. kolejki I ligi kobiet

Podsumowanie 16. kolejki I ligi kobiet

W szesnastej kolejce spotkań w I lidze kobiet doszło do niespodzianki w Mysłowicach, gdzie miejscowy MOSiR pokonał Jedynkę 3:0. Lider tabeli w takim samym stosunku zwyciężył PLKS Pszczyna i powiększył przewagę nad TPS-em Rumia do pięciu punktów.

Trefl Sopot odniósł bezapelacyjne zwycięstwo nad podopiecznymi Jarosława Bodysa 3:0. Wygrana lidera tabeli ani przez moment nie była zagrożona. Ekipa z Pszczyny przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem Agnieszki Bodys, która doznała kontuzji w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W Treflu z kolei nie zagrała grająca na pozycji środkowej Ewelina Toborek, przez co trener Trefla miał ograniczne pole manewru. Tym samym sopocianki zanotowały czternaste, kolejne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach w I lidze kobiet. W najbliższy piątek lider rozegra spotkanie wyjazdowe z Legionovią i będzie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Z kolei PLKS w siedemnastej kolejce spotkań, w I lidze kobiet będzie pauzował.

Obronną ręką w meczu z Legionovią wyszły zawodniczki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które przegrywały w tie-breaku 11:14 i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. wygrywając piątego seta 18:16, a cały mecz 3:2. Po meczu trener Roman Murdza powiedział: – Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, a dwa punkty w tym spotkaniu są na wagę złota. Cieszę się, ze dziewczyny się odrodziły i wygrały, dwa punkty są dobre. W najbliższej kolejce KSZO zmierzy się w Sosnowcu z SMS-em. Legionovia poniosła trzecią porażkę z rzędu w lidze i plasuje się na ósmym miejscu w tabeli i traci do szóstego bezpiecznego miejsca cztery punkty.

Chemik Police odniósł pewne zwycięstwo 3:0 nad, słabo spisującą się w tym sezonie, drużyną Sokoła Chorzów. Triumf nad drużyną ze Śląska został odniesiony dzięki silnej i mocnej zagrywce, z którą przyjezdne nie potrafiły sobie poradzić. Policka drużyna była zdecydowanie lepszą drużyna od ekipy Sokoła i poza końcówką drugiego seta wyraźnie przeważała nad rywalkami. Ta wygrana pozwoliła utrzymać podopiecznym trenera Mariusza Bujka czwartą lokatę w tabeli. Sokół po tej porażce znajduje się na przedostatnim, dziesiątym miejscu i w najbliższej kolejce w meczu o „życie" zmierzy się we własnej hali z MOSiR-em Mysłowice. Z kolei Chemik zagra w Rumi z tamtejszym TPS-em, który zajmuje drugie miejsce w tabeli i będzie to niewątpliwie szlagier kolejki.

Do niespodzianki doszło w Mysłowicach, gdzie miejscowy Remagum MOSiR pokonał wyżej notowaną Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0. Ekipa z Mysłowic po wodzą nowego – starego trenera Sebastiana Michalaka odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i „złapała" kontakt z drużynami, które ją wyprzedzają. Jedynka w siedemnastej kolejce będzie rozgrywała we własnej hali mecz z Budowlanymi Toruń i będzie to ważne spotkanie dla podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego, które zamierzają zająć miejsce w pierwszej szóstce drużyn.

SMS Sosnowiec poniósł piętnastą porażkę w obecnym sezonie i jako jedyna drużyna w I lidze pozostaje bez zwycięstwa, mając na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Przewaga gospodyń ani przez moment nie była zagrożona o czym świadczą wyniki w pierwszym i trzecim secie wygranym odpowiednio 25:15 i 25:13. Uczennice z Sosnowca jedynie w drugim przegranym secie 22:25 postawiły większy opór gospodyniom. Trener Budowlanych Mariusz Soja przyznał: – Jestem zadowolony ze zwycięstwa, ale mniej ze stylu gry. Dobrze, że przełamaliśmy fatum trzeciego seta. Budowlane z Torunia po wygranej we własnej hali nad uczennicami 3:0 awansowały na piątą lokatę w tabeli i powiększyły przewagę nad siódmą drużyną do pięciu punktów.