Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo Stali Mielec

PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo Stali Mielec

W ostatnim meczu 12. kolejki PlusLigi Kobiet Stal Mielec pokonała Centrostal Bydgoszcz 3:0 i zrównała się punktami z AZS-em Białystok. Podopieczne Piotra Makowskiego pozostały na piątym miejscu z dorobkiem siedemnastu punktów.

Trener Piotr Makowski chciał zaskoczyć mieleckie zawodniczki do początku desygnując do gry słowacką rozgrywającą, Monikę Smak. Po wyrównanym początku pierwszego seta siatkarki Stali po pierwszej przerwie technicznej odskoczyły na kilka punktów. Błędy w przyjęciu i niedokładne zagrania bydgoszczanek spowodowały, że przewaga stali wzrosła już do pięciu punktów (19:14). Wówczas na zagrywce pojawiła się Dominika Nowakowska i Centrostal zmniejszył straty do dwóch punktów. kolejne proste błędy podopiecznych trenera Makowskiego sprawiły, ze mielczanki wygrały pierwsza partię do 22.

W drugim secie wyrównana walka trwała o wiele dłużej i dopiero w końcówce Stal zdobyła dwa punkty przewagi. Nie mogła się przebić przez blok gospodyń Ewa Kowalkowska i bezradne bydgoszczanki mogły tylko patrzeć, jak Stal zdobywając punkt za punktem w końcówce seta wygrywa drugą partię spotkania. W Mielcu zapachniało niespodzianką, jednak podopieczne Rafała Prusa w trzecim secie udowodniły, że ich zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Ostatni set świetnie jednak rozpoczęły bydgoszczanki prowadząc kilkoma punktami (15:11). Wówczas jednak na boisko weszła Justyna Ordak, która poderwała swoje koleżanki do walki. – Justyna dała bardzo dobrą zmianę i oby jak najwięcej takich zmian w trudnych dla nas momentach – mówił po meczu Rafał Prus. Mielczanki odrobiły straty doprowadzając do remisu po 17. Później siatkarki Centrostalu dały popis nieskuteczności a Stal pewnie wygrała seta do 18 i całe spotkanie 3:0, wyprzedzając dzięki temu w tabeli AZS Białystok i opuszczając strefę zagrożona barażami.

– Myślę, że decydujący wpływ na taką naszą postawę miała nasza zagrywka. Byliśmy zdecydowanie lepsi w tym elemencie – analizował po meczu trener mielczanek. – Jeśli mieliśmy szansę na punkt w kontrataku, to graliśmy taktycznie i to przynosiło pożądany efekt. Centrostal to bardzo dobra drużyna, a nam udało się w ważnych momentach zniwelować ich przewagę na siatce.

Stal Mielec – Centrostal Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

MVP meczu: Anita Kwiatkowska (Stal Mielec)

Składy drużyn:
Stal: Wilk (2), Wojcieska (12), Kwiatkowska (14), Ściurka (7), Piątek (15),  Niedźwiecka (9), Durajczyk (libero) oraz Ordak
Centrostal: Smak, Mróz (7), Polak (9), Kowalkowska (11), Kuligowska, (10) Pelc (9), Wysocka (libero) oraz Sawoczkina (1), Nowakowska (2) i Kasprzyk