Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Abramow: Puchar Polski to dla mnie wielki sukces

Paweł Abramow: Puchar Polski to dla mnie wielki sukces

fot. archiwum

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Paweł Abramow został wybrany najbardziej wartościowym graczem w turnieju finałowym Pucharu Polski - to niesamowite i wspaniałe uczucie, ciężko pracowaliśmy na  ten sukces podkreśla zawodnik.

Anna Bagińska: Czy spodziewałeś się przed przyjazdem do Polski, że ten pierwszy sezon będzie taki owocny?

Paweł Abramow:Puchar to wielki sukces dla mnie i dla całego naszego zespołu. Nie wiedziałem, czy wygramy, ale kiedy przychodzę do nowej drużyny, i myślę, że tak ma każdy gracz, który jest nowy w zespole, że ma naprawdę dużą motywację, tak więc byłem bardzo zmotywowany i wiedziałem, że mogę wnieść coś nowego do tej drużyny. Starałem się to zrobić i udało się.

Jak więc się czujesz jako zdobywca Pucharu Polski? Przypuszczam, że musi to być wspaniale uczucie.– To niesamowite uczucie. Zdobycie pucharu i zostanie MVP turnieju finałowego to wspaniałe uczucie, wierz mi.

Jastrzębski Węgiel nie był wymieniany przed tym turniejem w roli faworyta do zdobycia pucharu, zwłaszcza po tym meczu w Atenach… Jak więc udało wam się zmienić obraz gry zespołu?

– Szczerze mówiąc ostatnio szło nam nieźle, ciężko pracowaliśmy i naprawdę poprawiliśmy naszą grę w ostatnich miesiącach, ale mimo to przytrafił nam się zły mecz. Nie mamy aż takiego doświadczenia jak ma Panathinaikos, ale to nie oznacza, że graliśmy źle. Ostatnio naprawdę graliśmy dobrze. Wygraliśmy z Piacenzą, z VfB Friedrichshafen, to są wielkie zespoły, drużyny trudne do pokonania. Zagraliśmy twardo, ciężko pracowaliśmy i wygraliśmy Puchar.

Teraz kolejnym krokiem wydaje się zdobycie mistrzostwa Polski…

– Tak, oczywiście. Nadal będziemy kontynuować naszą robotę, teraz myślę, że jakoś uczcimy to nasze zwycięstwo. Oczywiście, jeśli nadal chcemy odnosić sukcesy, to musimy kontynuować, a nawet robić jeszcze lepiej to, co do tej pory robiliśmy i to jest jedyna szansa.

Rozmawiała: Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved