Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligowa wygrana Panathinaikosu

Ligowa wygrana Panathinaikosu

W meczu 16. kolejki ligi greckiej Panathinaikos Ateny pokonał zespół Panelliniosu 3:0. Po poprzedniej kolejce goście zajmowali miejsce dokładnie w połowie tabeli, więc przewidywania kibiców i bukmacherów dotyczące łatwego i krótkiego meczu okazały się faktem.

Przed rozpoczęciem gry uczczono minutą ciszy pamięć trenera żeńskiego zespołu, Nikosa Karakosty.

Każda odsłona przebiegała pod pełną kontrolą PAO. Najbliżej zwycięstwa goście byli w drugim secie, jednak Zagumny i spółka rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść. W drużynie gospodarzy świetny dzień mieli Christofidelis oraz Pantaleon. Jak powiedzieli sami zawodnicy, Panathinaikos dostosował swój poziom do gry przeciwników. Bardzo dobrze funkcjonował atak oraz obrona "Zielonych". W grze "Koniczynek" widać było dążenie do jak najszybszej wygranej. Zmęczeni po trudach Ligi Mistrzów oraz kolejnych spotkaniach ligi greckiej ateńczycy z pewnością zadowoleni będą z możliwości spokojnego treningu przez cały przyszły tydzień.

Po tym zwycięstwie Panathinaikos umocnił się na pozycji lidera tabeli, mając na swoim koncie 41 punktów.

Panathinaikos Ateny – Panellinios 3:0
(25:16, 25:22, 25:20)

Składy wyjściowe drużyn:
Panathinaikos: Christofidelis, Zagumny, Agamez, Samica, Smaragdis, Pantaleon, Papadimitriou (libero)
Panellinios: Katsanevakis, Guin, Papazoglou, Frank, Saki, Da Silva, Kapellas (libero)