Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska: Drużyna Łukasz Kadziewicza zwyciężyła mistrza

Liga rosyjska: Drużyna Łukasz Kadziewicza zwyciężyła mistrza

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosła drużyna Lokomotivu Biełgorod. Łukasz Kadziewicz i koledzy w hicie 14. kolejki pokonali aktualnego mistrza Rosji i lidera rozgrywek, Zenit Kazań. Po raz kolejny polski środkowy rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Pierwsza część sezonu rosyjskiej Superligi bez wątpienia należała do zawodników Zenitu Kazań, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę nad resztą stawki. Tuż za ich plecami trwa pogoń. Drugą i piątą ekipę przed 14. kolejką dzielił jedynie 1 punkt. W tym gronie znajduje się także Lokomotiv Biełgorod, którego barw broni Łukasz Kadziewicz. Tym razem na ich drodze stanął Zenit Kazań. Liderom rozgrywek wygrana pozwoliłaby na odskoczenie stawce, natomiast dla zawodników z Biełgorodu porażka oznaczałaby utratę dystansu do lidera.

Już pierwszy set zapowiadał niezwykle emocjonujący mecz. Siatkarze z Biełgorodu znakomicie spisywali się w ataku, zdobywając w ten sposób 20 punktów. Przeciwnicy nadrabiali jednak słabą skuteczność w ataku i przyjęciu punktowymi blokami i zagrywką. Dzięki temu zwyciężyli 25:23. Kolejne dwie partie padły jednak łupem siatkarzy z Biełgorodu. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra blokiem w trzeciej partii. Kadziewicz i koledzy z dobyli w ten sposób aż 9 punktów. W czwartej odsłonie nie zdołali jednak postawić kropki nad „i". Obydwie ekipy grały na bardzo podobnym poziomie. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku – 25:23, ponownie dla siatkarzy Zenitu. W tie-breaku siatkarze z Biełgorodu zaprezentowali się lepiej w ataku i to oni mogli się cieszyć z wygranej. Tym samym zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę w pierwszej rundzie.

Łukasz Kadziewicz ponownie znalazł się w wyjściowej szóstce. Polak pokazał się z bardzo dobrej strony, zapisując na swoim koncie 14 punktów. Na 7 piłek, którą otrzymał w ataku, aż 6 zamienił na zdobycz punktową (86% skuteczności). Największą część jego dorobku punktowego stanowiły punkty zdobyte blokiem. Aż 8 razy udało mu się skutecznie zatrzymać ataki rywali (łącznie siatkarze z Biełgorodu zdobyli w ten sposób 18 punktów).

Kolejna kolejka Superligi rozegrana zostanie dopiero w pierwszy weekend lutego. Przerwa w rozgrywkach spowodowana jest meczem gwiazd. Dla polskiego nie oznacza to jednak przerwy. Kadziewicz został bowiem wybrany do Drużyny Gwiazd Świata.

Lokomotiv Biełgorod – Zenit Kazań 3:2
(23:25, 25:19, 25:17, 23:25, 15:13)