Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Politechnika Krakowska pokonała Błękitnych 3:0

II liga: Politechnika Krakowska pokonała Błękitnych 3:0

W spotkaniu 17. kolejki grupy IV II ligi kolejne zwycięstwo odniósł zespół AZS Politechniki Krakowskiej. Pierwsze dwa seta nie wskazywały na to, że górą będzie Politechnika. To Błękitni wyszli skoncentrowani i punktowali od pierwszych minut.

Od początku pierwszego seta to Błękitni dyktowali warunki krakowianom. Bardzo dobra gra w bloku i pewnie kończone piłki na skrzydłach dały przewagę 15:9, na którą musiał reagować czasem trener Fornal. Jednak po czasie krakowianie odrobili straty, zdobywając sześć punktów z rządu – 15:15. Na pozytywną ocenę zasługuje Bławat, który dobrze prowadził grę Politechniki, rozgrywając kolegom piłkę zazwyczaj na pojedynczy blok. W końcówce Politechnika dobrze zagrywała, co pozwoliło na odrzucenie przeciwników od siatki i zdobycie kilku punktów po kontrach. Seta asem serwisowym zakończył Galiński.

Początek drugiego seta znów padł łupem Błękitnych. Pewnie w ataku punktował Gontarz, zaś w drużynie krakowskiej dłużny nie pozostawał Dzierwa, kończą ataki mocnymi uderzeniami po skosie. Znów w końcówce seta zadecydowało przyjęcie, które w Błękitnych było na tyle słabe, że albo piłkę dostarczali „za darmo", albo ratowali się plasami na drugą stronę. Politechnika nie pozostawiła złudzeń, wykorzystując każdy taki prezent i pewnie wygrywając 25:17.

Trzeci set był popisem gry kombinacyjnej Politechniki. Na wysokiej skuteczności grali Dzierwa oraz Galiński, który kilkukrotnie kończył ataki z szóstej strefy. Skuteczną kiwką z drugiej piłki popisał się także Bławat. Trener Wiśniewski próbował ratować wynik zmianami, na skrzydłach pograli Godek, Fedko, Betleja a w ataku zmieniali się Babiarz, Gontarz oraz Kamuda, który w pierwszych dwóch seta zagrał jako przyjmujący. Ostatni set sobotniego spotkania był widowiskiem jednostronnym, zakończonym przez świetnie dysponowanego Dzierwę blokiem… 25:11.

Politechnika Krakowska – KS Błękitni Ropczyce 3:0

(25:21, 25:17, 25:11)

Politechnika: Laskowski, Szpyrka, Galiński, Bławat, Dzierwa, Typel, Szymczak (libero) oraz Grot i Błasiak
Błękitni: Sroka, Kamuda, Stojek, Gontarz, Kochan, Pieniążek, Marć (libero) oraz Jaszczuk, Betleja, Fedko, Babiarz i Godek