Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga, gr. 4: AZS Skawa UEK pewna wygranej w rundzie zasadniczej

II liga, gr. 4: AZS Skawa UEK pewna wygranej w rundzie zasadniczej

fot. archiwum

Szlagierowo zapowiadające się spotkanie pierwszej z drugą drużyną gr. IV II ligi okazało się rozczarowaniem... przynajmniej dla sympatyków zespołu z Krosna. Mecz pomiędzy AZS-em Skawą UEK a Karpatami był dla „Ekonomistek" okazją do przypieczętowania prowadzenia w ligowej tabeli.

Krośnianki, chcąc zachować chociaż matematyczne szanse na 1. pierwsze miejsce, musiały zainkasować komplet punktów.

Goście przyjechali do Krakowa osłabieni brakiem rozgrywającej – Justyny Kopeć. Ciężar rozgrywania piłek wzięła na siebie lider, kapitan i trener Karpat w jednej osobie – Marzena Solska. W Skawie nie mogły zagrać Sandra Biernatek i Katarzyna Sarlej. Powróciła za to na parkiet Monika Targosz. Pierwsze piłki tego meczu należały do przyjezdnych. Dzięki dobrym zagrywkom Joanny Paluch jej zespół wyszedł na prowadzenie 4:0. Gdy jednak Skawa zrobiła przejście w polu zagrywki stanęła Karolina Surma i odrzuciła rywalki od siatki. To zaowocowało prowadzeniem „Ekonomistek" 5:4. Potem kibice oglądali typowo kobiecą siatkówkę. Każda z drużyn zdobywała kilka punktów pod rząd i po chwili traciła kilka z rzędu. Trener Klocek nie był zadowolony z takiego przebiegu wydarzeń i przy stanie 14:13 wprowadził na parkiet Dorotę Szymską. Ta dobrze wprowadziła się do gry i wniosła więcej spokoju w szeregi akademiczek z Krakowa. Po chwili Skawa była już na prowadzeniu 20:15 i nie oddała go do samego końca.

Druga partia pokazała, że poprzednie wyczyny w grze blokiem „Ekonomistek" nie były dziełem przypadku. Boleśnie przekonała się o tym m.in. Katarzyna Warzocha, która miała spore problemy z ominięciem na środku siatki Magdaleny Hawryły. Rozpoczęło się od prowadzenia Skawy 7:0 i 10:1. Ostatecznie Karpaty zostały w tym secie zdemolowane zdobywając zaledwie 9 punktów. To ostatecznie przekreśliło szanse gości na doścignięcie w ligowej tabeli reprezentantek Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.Trzeci set to kontynuacja dobrej gry Skawy. Blok w dalszym ciągu bardzo dobrze funkcjonował. Gdy atakujące Karpat omijały go, piłki podbijała dobrze ustawiona Monika Targosz, a jej koleżanki wyprowadzały kontrataki. Po pierwszych wymianach AZS Skawa UEK wyszła na prowadzenie 9:4 i 15:10. Gospodarze spokojnie zmierzali po komplet punktów i prowadzili już 23:14. Wtedy przydarzył się przestój w ich szeregach i goście wygrali 7 kolejnych akcji. Było już jednak za późno na odrabianie strat. „Ekonomistki" wygrały tą partię do 21 i cały mecz 3:0.

AZS Skawa UEK – AZS PWSZ Karpaty Krosno 3:0
(25:20, 25:9, 25:21)

Składy zespołów:
Skawa: Żochowska, Surma, Kowalik, Jagodzińska, Hawryła, Hatala, Targosz (libero) oraz Szymska, Kuskowska i Jaroszewicz
Karpaty: Paluch, Solska, Machowska, Warzocha, Bednarczyk, Beda, Reptak (libero) oraz Marszałek, Pełka, Dziadosz i Wąż

Zobacz także:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi kobiet po 17. kolejce

źródło: inf. własna, www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved