Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zdzisław Grodecki: Jestem dumny z tego co chłopcy zaprezentowali

Zdzisław Grodecki: Jestem dumny z tego co chłopcy zaprezentowali

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel, pokonując Resovię Rzeszów i zdobywając Puchar Polski, odniósł historyczny sukces. - Byliśmy po prostu najlepszym zespołem tego turnieju - powiedział w rozmowie dla Strefy Siatkówki Zdzisław Grodecki, prezes klubu z Jastrzębia.

Cezary Makarewicz: Po wielu próbach i wzmocnieniach składu udało się wreszcie wywalczyć to trofeum. Jakie to uczucie trzymać teraz w rękach puchar?

Zdzisław Grodecki: Przede wszystkim myślę, że nam się to nie udało, byliśmy po prostu najlepszym zespołem tego turnieju. Bardzo się cieszę i jestem dumny z tego co chłopcy tutaj zaprezentowali i z tego, że po ciężkim sezonie, po graniu spotkań co trzy dni, zdobyliśmy Puchar Polski, na który tak ciężko pracowaliśmy.

Właśnie, puchar już jest, czy nie marzy się teraz panu podwójna korona, czyli dołożenie do pucharu zwycięstwa w lidze?Cel określiliśmy sobie już przed sezonem i cieszymy się bardzo, że mamy Puchar Polski, bo on daje nam możliwość gry w wielce prestiżowej Lidze Mistrzów, natomiast do finału ligi na pewno będziemy dobrze przygotowani i z pewnością będziemy walczyć o najwyższy cel.

Przed sezonem udało się panu podpisać kontrakt z Pavlem Abramovem, chyba po dzisiejszym spotkaniu może pan stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę.

Ja nigdy nie wątpiłem w umiejętności Pavla Abramova, ja go znam i wierzę w niego. Bardzo się cieszę, że na tym turnieju pokazał na co go stać, dzięki swoim umiejętnościom i pracy całego zespołu – Grzegorza Łomacza i innych chłopaków udało mu się zdobyć tytuł MVP.

Skoro poruszył juz pan temat Grzegorza Łomacza – to była bardzo odważna decyzja, postawił pan na bardzo młodego rozgrywającego, na szczęście to się opłaciło. Czy nie uważa pan, że Łomacz powoli wyrasta na następcę Pawła Zagumnego w kwestii reprezentacji Polski?

Grzegorz to bardzo dobry, młody człowiek, o wspaniałym charakterze. Powoływałem go jeszcze do reprezentacji kadetów, kiedy miałem przyjemność ją prowadzić. Wiem, na ile go stać i my w klubie zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej rozwijał się z korzyścią dla zespołu i kadry, a to że ma 22, a w tym roku skończy 23 lata nie zmienia faktu, iż już jest bardzo dobrym rozgrywającym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved