Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka Padwy z liderem

Serie A2: Porażka Padwy z liderem

Siatkarze Pallavolo Padova udali się do Castellana Grotte, gdzie zagrali z miejscowym BCC-NEP.  Lider rozgrywek Serie A2 okazał się za silny dla siatkarzy z Padwy, którzy przegrali 0:3. Michał Kubiak zdobył w tym meczu trzy punkty.

Premierowa odsłona zaczęła się fatalnie dla przyjezdnych, nie potrafili oni się przeciwstawić dobrze dysponowanym rywalom, którzy szybko uzyskali przewagę. Prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:8. W kolejnych akcjach gospodarze powiększyli prowadzenie do stanu 21:10, a set zakończył się wynikiem 25:13. Lider Serie A2 zdemolował Pallavolo w każdym elemencie i pokazał swoją siłę. Na pewno tego seta chcieliby jak najszybciej zapomnieć siatkarze i sympatycy drużyny z Padwy. Po części udało im się to w drugim secie. Dobra gra w obronie i na kontrach dała im prowadzenie 16:12, jednak później ekipa trenera Montagnaniego stanęła. Gospodarze szybko odrobili straty i powrócili do swojej dobrej gry. Uzyskali 2-punktową przewagę (21:19) i nie oddali prowadzenia do końca. Triumfowali w tej partii 25:19. Jeżeli przyjezdni chcieli coś jeszcze ugrać musieli poprawić przede wszystkim przyjęcie i skuteczność w ataku.

Trzeciego seta rozpoczęli bardzo dobrze, nie pozwalając BCC-NEP na odskoczenie. Gra była bardzo wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną z nieznaczną przewagą schodzili gospodarze (8:7). Potem akcje toczyły się bardzo szybko i punkt za punkt. Na drugiej przerwie prowadzili ponownie miejscowi (16:14). Jednak koledzy Michała Kubiaka szybko zniwelowali stratę. Sama końcówka to ogromne emocje i najciekawszy moment tego meczu. Zakończyła się ona wynikiem 27:25 dla Castellana Grotte, a cały mecz 3:0 również dla tego zespołu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie lidera Serie A2 okazał się Czech Jiri Popelka, zdobywca 14 punktów. W ekipie Pallavolo na wyróżnienie zasłużył Francesco DeMarchi – 9 "oczek".

Na boisku pojawił się Michał Kubiak, lecz Polak nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. W pierwszym secie wszedł na zmianę. W drugim zagrał od początku. zastępując Japończyka Yu Koshikawę, w ostatniej partii znów zmienił kolegę. Kubiak zdobył trzy punkty, atakując ze skutecznością 43 %. Z zagrywką rywala radził sobie nie najlepiej, przyjmując na poziomie 33% (w tym 33% perfekcyjnego). Jednak warto wspomnieć , że cały zespół nie najlepiej spisał się w przyjęciu.

Drużyna Polaka zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów, traci 1 punkt do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off. Liderem jest BCC-NEP Castellana Grotte, który o cztery "oczka" wyprzedza M. Roma Volley. W następnej kolejce Michał Kubiak i jego koledzy odpoczywają.

BCC-NEP Castellana Grotte – Pallavolo Padova 3:0

(25:13, 25:19, 27:25)

BCC-NEP Castellana Grotte: Vicini (libero), Mattera (4 pkt.), Popelka (15), Jardel (9), Guerra (9), Insalata (5), Gallotta (8) i Giosa
Pallavolo Padova: Garghella (libero), Tiberti, Barcala (8), Koshikawa (4), De Marchi (9), Kubiak (3), Cricca (5), Polidori (8), Tovo i Maniero