Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Łatwa wygrana zespołu Joanny Frąckowiak

Serie A2: Łatwa wygrana zespołu Joanny Frąckowiak

Zespół All Fin Volta Mantovana w 17. kolejce kobiecych rozgrywek Serie A2 bez problemów ograł ekipę Lavoro Pontecagnano 3:0. Polska przyjmująca Joanna Frąckowiak nie pojawiła się w tym spotkaniu na parkiecie.

Pierwsza partia należała do gospodyń, których prowadzenie nie było zagrożone ani przez chwilę. Grały pewnie i zwyciężyły 25:16. Drugi set to pogrom przyjezdnych, nie potrafiły one przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalkom. Uległy 12:25. W szeregach gospodyń dobrze spisywała się Antonella Bragaglia. Trzeci set okazał się najbardziej wyrównany, przyjezdne w końcu zagrały lepiej w obronie, gra stała na wyrównanym poziomie. Jednak znów lepsze okazały się zawodniczki All Fin, triumfując 25:22, a w całym meczu 3:0. Najlepsza w przekroju całego meczu była niezmiennie Liesbet Vindenvoghel. Uzyskała ona 17 punktów. Jednak na pochwałę zasłużyła cała dobrze dysponowana drużyna All Fin-u.

All Fin Volta Mantovana zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 28 punktów. W następnej kolejce zagra z Buzzi&Buzzi Busnago.

All Fin CFL Volta Manotvana – Lavoro Pontecagnano 3:0

(25:16,25:12,25:22)

All Fin: Zanin (4 pkt.), Lombardo (4), Vindevoghel (17), Crepaldi (10), Bragaglia (12), Malvestito (9), Benato (libero) i Migliavacca (1)
Lavoro: Abbruzzo (8), Ballarini (libero), Capuano (6), Tenza (1), Astarita (3), Menghi (7), Voronina (14), Kostadinova (1) i Mezzapesa