Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Porażki Polaków we francuskiej PRO B

Porażki Polaków we francuskiej PRO B

Kolejnej porażki doznała ekipa ALCM, której barw broni Krzysztof Kocik. Drużyna polskiego przyjmującego uległa po tie-breaku walczącej o utrzymanie drużynie Saint-Nazaire. Porażką zakończył się także wczorajszy mecz klubu Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza.

Przed spotkaniem pomiędzy tymi drużynami wiadomo było, że mecz będzie interesujący. W tabeli przed 13. kolejką wyżej plasowali się siatkarze z ALCM, ale strata punktowa dzisiejszych rywali wynosiła „cztery oczka". Po dzisiejszej wygranej gości zmalała ona do zaledwie trzech punktów. Warto dodać, że była to już czwarta porażka z rzędu klubu Krzysztofa Kocika.

W pierwszych dwóch setach zespół gości grał skuteczniej w ataku. W początkowej fazie seta przyjezdni uzyskiwali bezpieczną przewagę punktową, której nie oddali do końca seta. Po wygranych dwóch pierwszych partiach przez klub Saint-Nazaire wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się w trzech setach. Nic jednak złudnego, zespół gospodarzy zaczął grać coraz lepiej w „polu serwisowym" i na siatce. Głównie dzięki dobrym zagrywką Kamille Belhache w końcówce trzeciego seta zespół ALCM pozostał w spotkaniu.

Czwarty set rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy wyprowadzili skuteczne ataki w kontrze. Kapitalnie spisywał się Krzysztof Kocik, który kończył trudne piłki. Siatkarze ALCM swoją grę kontynuowali do końca seta (25:18). „Set prawdy" rozpoczął się od problemów w przyjęciu Bertranda Morelle. Przewaga była na tyle bezpieczna dla gości, że w końcówce trener wprowadzał różne taktyczne zmiany. Ostatecznie piąty set wygrali goście (15:8) i cały mecz 3:2.

Pomimo porażki ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Kocik. Polski przyjmujący dobrze radził sobie w ataku. Już za tydzień siatkarze z ALCM będą mieli kolejną szanse, aby zdobyć kolejne ważne punkty do tabeli. Ich rywalem będzie siódmy zespół w rozgrywkach – Asnières

ALCM – Saint-Nazair 2:3

(21:25, 19:25, 25:17, 25:18, 8:15)

Porażką zakończył się także wczorajszy mecz klubu Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza. Zespół Martiguesu uległ na wyjeździe Orange Nassau. Przegrana sprawia, że „polski zespół" występujący w rozgrywkach PRO B traci już „sześć oczek" do prowadzącej trójki w rozgrywkach.

Przed spotkaniem było wiadomo, że mecz zadecyduję czy siatkarze z Nassau będą jeszcze się liczyć w tym sezonie. Gospodarze wczorajszego meczu musieli wygrać spotkanie najlepiej za trzy punkty. Jak się okazał później całe spotkanie wygrali 3:1 i zainkasowali cenne trzy „oczka".

Po 13 spotkaniach w rozgrywkach siatkarze z Martiguesu zajmują czwartą pozycję, ale dziewiąty zespół w tabeli traci do zespołu Michała Kamińskiego i Jakuba Łomacza zaledwie dwa punkty. Już za tydzień Martigues będzie mógł się zrehabilitować za wczorajszą porażkę, ponieważ zagra na własnym boisku z 13 drużyną w rozgrywkach Brive Corrèze.

Orange Nassau – Martigues 3:1

(24:26, 25:21, 25:20, 25:19)