Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Stal Mielec podejmuje Centrostal Bydgoszcz

PlusLiga Kobiet: Stal Mielec podejmuje Centrostal Bydgoszcz

fot. archiwum

Już jutro o godzinie 18.00 Stal Mielec we własnej hali podejmie zespół Centrostalu Bydgoszcz. W pierwszym meczu tych drużyn górą były bydgoszczanki wygrywając 3:1, jednak było to bardzo zacięte spotkanie, w którym o zwycięstwie decydowały detale.

Mielczanki bardzo potrzebują punktów, ponieważ obecnie zajmują 9 pozycje w tabeli co nie daje im prawa gry w fazie play-off. Drużyna z północy Polski mimo problemów kadrowych radzi zaś sobie nieźle i zajmuje obecnie 5 lokatę w tabeli.

Jak wiadomo z powodu kontuzji Moniki Smak, działacze byli zmuszeni ściągnąć doświadczoną ukraińską rozgrywającą Janę Sawoczkinę. Kontuzja Smak nie wpłynęła najlepiej na zespół, bowiem wiadomo, że wypadnięcie ze składu podstawowej rozgrywającej w trakcie sezonu zawsze wprowadza w szeregach zespołu sporo zamieszania. Mocnymi punktami bydgoskiej ekipy są niewątpliwie była reprezentantka Polski Ewa Kowalkowska, która jest już ikoną Centrostalu. Dzielnie wspierają ją Joanna Kuligowska oraz duet środkowych: Kuczyńska oraz Mróz. Głownie od postawy tych zawodniczek zależy gra bydgoszczanek.

Jeżeli „stalówki" będą potrafiły zatrzymać Kowalkowską i Kuligowską będą mogły myśleć o dopisaniu kolejnych punktów w tabeli. Za mielecką ekipą przemawia własna hala, w której to już nie raz pokazywały że potrafią wygrywać z wyżej notowanymi rywalkami. Najmocniejszymi punktami Stali Mielec są: młoda rozgrywająca Dorota Wilk, atakująca Magdalena Piątek, która w trudnych momentach potrafi wziąć ciężar gry na siebie, środkowa bloku Sylwia Wojcieska, która imponuje swoim wyczuciem bloku oraz kapitan Dorota Ściurka, która niegdyś grała w bydgoskiej ekipie.

W gorszej sytuacji są mielczanki, które aby nie musieć walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej potrzebują  punktów. Jak wiadomo stres nie zawsze wpływa mobilizująco na zespół, a wręcz przeszkadza zawodniczkom.

Kluczem do zwycięstwa będzie skuteczna zagrywka oraz przyjęcie. Ta z drużyn, która będzie lepiej dysponowana w tych elementach siatkarskiego rzemiosła będzie mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Kto okaże się lepszy i kto będzie mógł cieszyć się z kolejnych ligowych punktów dowiemy się już jutro.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved