Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Bielszczanki wywiozły z Łodzi trzy punkty

PlusLiga Kobiet: Bielszczanki wywiozły z Łodzi trzy punkty

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź nie sprostały wymaganiom BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne trenera Wiesława Popika pokonały swoje rywalki tylko w trzeciej partii. W pozostałych triumfowały przyjezdne, które ostatecznie wygrały mecz 3:1.

W pierwszym secie gospodynie wyszły zdecydowanie spięte i przestraszone, co skończyło się gładką porażką do 16. Później zespół Organiki, nie mając już nic do stracenia, zaczął spisywać się świetnie. Już drugi set mógł zakończyć się sukcesem miejscowych. Jednak zbyt późno zerwały się odrabiania strat i przegrały do 23.

W trzecim secie od samego początku łodzianki prowadziły. Świetną partię rozgrywały Katarzyna Zaroślińska i Karolina Kosek (najlepiej punktujące w całym zespole w tym meczu, odpowiednio zdobyły 16 i 15 punktów). Ostatecznie Organika wygrała tego seta do 19.

Czwarty set był najbardziej emocjonujący. Cały czas trwała walka punkt za punkt. Gdy tylko Organika uzyskiwała dwupunktową przewagę natychmiast popełniała proste błędy i przyjezdne odrabiały straty. Mimo tego łodzianki schodziły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:14. Przy stanie 18:16 dla gospodyń świetną zagrywką popisała się Anna Barańska i wyprowadziła swój zespół na kilkupunktową przewagę. Łodzianki zerwały się jeszcze do pogoni, doprowadzając do stanu po 21. Jednak wówczas punkty zaczęły zdobywać niemal wyłącznie bielszczanki, które wygrały tego seta do 22.

MPV spotkania została wybrana Dorota Świeniewicz – BKS Bielsko-Biała.

Po tym spotkaniu BKS Aluprof zajmuje pozycję lidera tabeli PlusLigi Kobiet, natomiast łodzianki utrzymały 4. miejsce. Jednak po piętach depczą im siatkarki Centrostalu Bydgoszcz, które tracą do Organiki dwa punkty.

Organika Budowlani Łódź – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3
(16:25, 23:25, 25:19, 22:25)

Budowlani: Kosek (15), Szeluchina (8), Pluta (10), Niemczyk (2), De Paula (4), Zaroślińska (16), Ciesielska (libero) oraz Nowakowska, Teixeira (5), Jóźwicka (2), Jasińska i Koczorowska (3)

Aluprof: Barańska (14), Horka (10), Okuniewska (9), Skorupa (4), Studzienna (3), Świeniewicz (18), Sawicka (libero) oraz Dziękiewicz (5), Ciaszkiewicz (2), Kaczmar (4) i Bamber (7)