Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Woicki: Mam nadzieję, że zaczniemy grać coraz lepiej

Paweł Woicki: Mam nadzieję, że zaczniemy grać coraz lepiej

fot. archiwum

- Gdybyśmy ich odrzucili od siatki gra dla nas stałaby się łatwiejsza. Resovia jednak bardzo dobrze przyjmowała i to było ich kluczem do sukcesu - uważa rozgrywający Delecty Paweł Woicki, które wraz ze swoim zespołem odpadł w półfinale Pucharu Polski.

Dziś Delecta zagrała spotkanie na naprawdę dobrym poziomie, było kilka efektownych ataków z krótkiej i trochę gry kombinacyjnej. Czego dziś zabrakło, aby pokonać Resovię?

Paweł Woicki:Wydaje mi się, że przede wszystkim presji zagrywką. Gdybyśmy ich odrzucili od siatki gra dla nas stałaby się łatwiejsza. Resovia jednak bardzo dobrze przyjmowała i to było ich kluczem do sukcesu.

Czy podczas meczu udało się panu znaleźć na boisku jakiegoś lidera w ataku?Myślę, że dziś wszyscy grali bardzo dobrze w ataku, graliśmy na niezłym poziomie jeśli chodzi o ten element gry i to pozwoliło nam na nawiązanie równej walki z przeciwnikiem.

Jakie czynniki złożyły się na dość znaczną zwyżkę formy, jaką Delecta zaprezentowała w trzeciej odsłonie?

Na pewno pomógł nam dobry początek. Prowadzenie rzędu 11-2, to zawsze po części zasługa szczęścia, a po części umiejętności. Tak właściwie to wydaje mi się, że z punktu widzenia kibica to sety pierwszy, drugi i czwarty były ciekawe, a ten trzeci raczej nie miał historii.

Do tej pory zespół z Bydgoszczy nie błyszczał w swojej hali i wygrał zaledwie jedno spotkanie. Dziś ten bilans nie został poprawiony, jednak nie można zarzucić Delekcie złej gry. Czy jest to jakiś znak, na potwierdzenie tego, że forma zespołu zaczyna się stabilizować?

Mam nadzieję, że zaczniemy grać coraz lepiej i będziemy wygrywać we własnej hali.

W tym roku Bydgoszcz jest gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski. Jak to zadziałało na zespół Delecty? Czy w szatni było czuć poczucie presji, czy pozytywną motywację?

Wywoływało to w nas wyłącznie pozytywne uczucia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved