Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Patryk Czarnowski: Wyszliśmy zmotywowani

Patryk Czarnowski: Wyszliśmy zmotywowani

fot. archiwum

- Nie spodziewałem się tego wyróżnienia, pierwszy raz w mojej karierze udało mi się wygrać coś od początku do końca - to pierwsze słowa Patryka Czarnowskiego, środkowego Jastrzębskiego Węgla i najlepszego blokującego finałowego turnieju Pucharu Polski.

Cezary Makarewicz: Resovia była trudnym przeciwnikiem, co przeważyło szalę zwycięstwa na stronę Jastrzębia?

Patryk Czarnowski: Na zwycięstwo pozwolił nam charakter, wyszliśmy zmotywowani na parkiet i to dzięki naszej woli walki udało się pokonać Resovię.

Czy ta wygrana jest znakiem tego, że zespół Jastrzębskiego Węgla jest gotów do tego, aby położyć kres hegemonii Skry w PlusLidze mężczyzn?Mam nadzieję, że wszystkim, którzy nie wierzyli utarliśmy troszeczkę nosy, bardzo sie cieszymy z tego pucharu, zapracowaliśmy na niego i teraz będziemy odnosić kolejne sukcesy.

Czy mógłby pan zdradzić jak wyglądał wczorajszy dzień po zakończeniu spotkania i jak długo trwała odprawa przed finałem?

Wieczorem mieliśmy tylko małą pogawędkę, trener powiedział, że mamy zapomnieć o meczu z Kędzierzynem, bo najważniejsze spotkanie jest przed nami. Resztę czasu poświęciliśmy na odpoczynek i spotkanie z masażystą.

Jastrzębski Węgiel ma w składzie oprócz zawodników z Polski dwóch Australijczyków, Rosjanina, Brazylijczyka i Czecha. Czy nie sprawia to żadnych problemów w kwestii komunikacji w zespole?

Nie, nie mamy żadnych kłopotów z komunikacją. Musze powiedzieć, że w drużynie panuje naprawdę dobra atmosfera, chyba nigdy to tej pory nie było między zawodnikami aż takiej chemii.

Widać, że Pavel Abramov bardzo emocjonalnie podchodzi do gry. Jaką funkcję na boisku spełnia ten zawodnik?

Pavel jest dobrą duszą, można powiedzieć, że jest dobrym przewodnikiem, a tak poza tym jest zwyczajnym człowiekiem i to u niego cenię.

Otrzymał pan nagrodę dla najlepszego blokującego turnieju. Czy jest to może jakiś sygnał dla trenera Castellaniego, że warto się panu bliżej przyjrzeć?

To nie ja decyduję o powołaniach do kadry i na razie nie koncentruję się na tym.

Jak macie zamiar uczcić ten sukces?

Szczerze mówiąc nie wiem jeszcze. Będziemy musieli to przemyśleć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved