I liga: Wygrana i awans torunianek w tabeli

Siatkarki TKS-T Budowlani Nesta Toruń zaliczą 16. kolejkę rozgrywek I ligi do udanych. Pokonały bowiem SMS PZPS I Sosnowiec bez straty seta i awansowały w tabeli z szóstego na piąte miejsce. Do Chemika Police tracą jedynie dwa punkty.

Siatkarki z Torunia przystępowały do tego spotkania z pozycji faworyta. Zespół SMS PZPS I Sosnowiec zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli, mając w dorobku jedynie dwa punkty. SMS zdobył po jednym „oczku" w meczach z Chemikiem Police i Sokołem Chorzów. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej torunianki wygrały na wyjeździe z uczennicami z Sosnowca 3:0.

W meczu rewanżowym podopieczne Mariusza Soi również nie dały rywalkom ugrać nawet seta. Przewaga gospodyń była szczególnie wyraźna w pierwszej i trzeciej partii. W drugim secie ekipa z Sosnowca pokazała jednak wolę walki. Wykorzystując chwilę dekoncentracji w obozie z Torunia, SMS odrobił straty i doprowadził do emocjonującej końcówki. W niej jednak zimną krew zachowały torunianki i ostatecznie wygrały 25:22.

Na podstawie tego meczu trudno oceniać naszą formę, na pewno nie jestem do końca zadowolony ze stylu gry, choć kolejne zwycięstwo cieszy. Najważniejsze, że wreszcie pozbyliśmy się fatum trzeciego seta i coraz częściej udaje nam się w tej partii niszczyć rywalki – powiedział po meczu dla „Gazety Pomorskiej" trener Mariusz Soja.

Budowlani Toruń – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:15, 25:22, 25:13)

Budowlani: Cabańska, Soja, Sobczak, Szulc, Kowalska, Wiśniewska, Januszewska (libero) oraz Wojtasik