Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Horror w Świdniku dla Avii

I liga M: Horror w Świdniku dla Avii

Avia Świdnik pokonała Trefla Gdańsk w meczu na szczycie pierwszej ligi. Gospodarze prowadzili już 2:0, aby przegrać kolejne dwa sety. W tie-breaku zwrotów akcji także nie brakowało. Finałowa partia zakończyła się wynikiem 24:22.

Spotkanie Avii z Treflem jeszcze zanim się zaczęło, budziło emocje. Po pierwsze zawodnicy obu drużyn zdawali sobie sprawę ze stawki spotkania, po drugie po obu stronach siatki grali, jeszcze nie tak dawno koledzy z boiska. W ekipie gości wystąpili Maciej Gorzkiewicz i Bartosz Węgrzyn w poprzednim sezonie zawodnicy Avii.

Początek meczu dobrze ułożył się dla przyjezdnych, którzy po kilku minutach gry wyszli na prowadzenie 11:4. Na czas zdecydował się trener Krzysztof Lemieszek, a Avia zaczęła odrabiać straty. Asowymi serwisami popisali się Dominik Wójcicki i Jakub Guz, co w konsekwencji pozwoliło gospodarzom zniwelować straty do dwóch punktów. Avia nie dawała jednak za wygraną i zdołała wyrównać na 21:21, po tym jak na środku Marcin Malicki zablokował Waldemara Świrydowicza. Następnie Malicki do spółki z Guzem powstrzymali Andrzeja Skórskiego i Daniela Wilka, a kluczowe punkty atakiem zdobyli Guz i Wójcicki. Avia wygrała pierwszą partię do 25, odrabiając siedem punktów straty.

Po tym ciosie przyjezdni nie pokazali nic w drugiej odsłonie. Avia szybko objęła sześciopunktowe prowadzenie, które powiększyła o jedno oczko. Bardzo dobrze w tej części zagrał Wójcicki, który zaliczył dwa asy serwisowe i udanie zaprezentował się w ataku. Prowadzenie 2:0 uśpiło zawodników Lemieszka, którzy dwie kolejne partie oddali bez walki. Trefl wygrała trzeciego i czwartego seta do 19, głównie dzięki dobrej grze w polu zagrywki. Nieźle w zespole gości zaprezentował się Paweł Gajowczyk, dobrą zmianę dał także Węgrzyn.

Prawdziwe emocje zaczęły się w tie-breaku. Goście wyszli na prowadzenie 4:1, a na przerwie technicznej prowadzili jednym punktem 8:7. Avia nie dawała za wygraną i wyrównała na 13:13, następnie Michalski zatrzymał na środku Świrydowicza. Gorzkiewicz postanowił jednak zaryzykować i kolejną akcję zagrał również przez środkowego. Tym razem wszystko zakończyło się sukcesem, a gdańszczanie wybronili pierwszą piłkę meczową. Gra na przewagi trwała do stanu 24:22, a ostatni punkt zdobył Łukasz Makowski, który zablokował Michała Żuka.

Avia Świdnik – Trefl Gdańsk 3:2
(27:25, 25:18, 19:25, 19:25, 24:22)

Avia: Makowski, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Grabarczyk, Dziewit i Kurek
Trefl: Gorzkiewicz, Wilk, Skórski, Żuk, Garray, Świrydowicz, Żurek (libero) oraz Naliwajko, Gajowczyk, Chaberek, Węgrzyn i Kaczmarek