Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Adam Nowik o urokach finału Pucharu Polski

Adam Nowik o urokach finału Pucharu Polski

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla myślami są już przy niedzielnym finale Pucharu Polski, w którym zagrają z Resovią Rzeszów. - Tutaj każdy może wygrać z każdym. Na tym właśnie polega urok siatkówki - mówi środkowy jastrzębian, Adam Nowik.

Jeszcze niedawno reprezentował pan barwy zespołu z Bydgoszczy. Czy czuje pan jakiś sentyment, wracając do tego miasta na turniej finałowy Pucharu Polski?

Adam Nowik:Może to, że grałem w Bydgoszczy odrobinę wzmaga wiarę i motywacje do tego aby wygrać puchar, pokonując wszystkich przeciwników.

Jutro mecz z Resovią. Czy odpowiada panu ten przeciwnik, czy też może wolałby pan trafić w finale na bydgoską Delectę?No cóż ciężko to ocenić. Oba te zespoły są w naszym zasięgu, możemy je pokonać, jednak siatkówka rządzi się swoimi prawami, na turnieju są zebrane drużyny z czołówki naszej ligi i praktycznie każdy może wygrać z każdym i to właśnie jest urok spotkań finału Pucharu Polski.

W drugim secie bardzo dobrze działał blok drużyny z Jastrzębia. Czy to kwestia tego, że Jakub Jarosz i Tuomas Sammelvuo byli dobrze rozpisani i z góry było wiadomo jak skakać do nich do bloku?

Mieliśmy bardzo dobrze rozpisanych zawodników przez nasz sztab szkoleniowy, ale przewaga punktowa uśpiła odrobinę naszą czujność, co zostało wykorzystane przez zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Na szczęście udało nam się otrząsnąć i wygrać drugą partię, a potem cały mecz bez straty seta.

* rozmawiał Cezary Makarewicz (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved